Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #1 Skrevet 17. februar 2008 Kjenner at det hovner opp og det er ubehagelig. Beina ser ut som stappa julepølser, er dette normalt eller er det farlig?
Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #2 Skrevet 17. februar 2008 Det kan være du har en del vann i kroppen. Du har sannsynligvis et enormt drikkebehov nå... Du skal følge med, både hvor mye du drikker og hvor mye du går på do. Gjerne vei deg hver dag om du har sjansen. Det at du plutselig hovner mye opp kan være tegn på at du har begynnende svangerskapsforgiftning. Andre symptomer på dette er uklart syn, synsforstyrrelser og kraftig hodepine - da må du ta kontakt med føden! Nå er det bare å følge med på kroppen og evt kontakte jordmor/lege imorgen eller vente noen dager å se på utviklingen.
Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #3 Skrevet 17. februar 2008 Dytter litt for å se om flere har erfaring
undome Skrevet 17. februar 2008 #4 Skrevet 17. februar 2008 hjelper til å dytte jeg og:) har litt vann i bena selv, men har begynt å få en litt ubehagelig hodepine de 2 siste dagen.. men hvordan sjekker man svangerskaps forgiftning ? ved urin prøve?
Tasso Skrevet 17. februar 2008 #5 Skrevet 17. februar 2008 Blodtrykk Urin Vann i kroppen Disse tre tingene...
undome Skrevet 17. februar 2008 #6 Skrevet 17. februar 2008 Ok takk:) ja er bare å følge med kroppens signaler da..
Tasso Skrevet 17. februar 2008 #7 Skrevet 17. februar 2008 Viss du har masse hevelse, og hodepine i panno så kan hodepinen tyde på høgt blodtrykk. Så de ska du vera obs på... Men, ja. Du kan bare prøva å høyra på signalena kroppen gir deg. Håpe da går bra me dåkke vertfall. Svangerskapsforgiftning unne eg ikkje noken.. :/
*Amy Lee 09.03.08 :) HAR FØDT! Skrevet 17. februar 2008 #8 Skrevet 17. februar 2008 I løpet av ca 2 uker er jeg blitt forvandlet til en vandrende vannballong!!!! La på meg 5 kilo bare på 1 uke...har så sinnsykt mye vann i kroppen...slitsomt & tungt er det! Men,så langt ingen fare da blodtrykket mitt er kjempefint & urinprøven uten tegn til proteiner ) så da får jeg vel bare leve med det en stund til da )
BlåklokkaVest Skrevet 17. februar 2008 #9 Skrevet 17. februar 2008 Samme skjedde med meg her en kveld! Gikk opp nesten 3 kg i forhold til dagen før! Hadde tidligere på dagen spist noe som antagelig inneholdt en del salt. Ser ut til å reagerer veldig fort på salt i dette svangerskapet! Jeg var til jordmor dagen før,og visste at blodtrykket var normalt. Drikk masse, så kan det hende det demper seg, og vær obs hvis du får (hvis jeg husker riktig...) hodepine, synsforstyrrelser, plutselig kvalme eller vedvarende veldig vondt i mellomgulvet.
Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #10 Skrevet 17. februar 2008 Hei. Ta en tur innom jordmor/ lege i morgen for å sjekke.. Det trenger ikke være farlig, men det kan være begynnende svangerskapsforgiftning.. Selv om blodtrykket var fint i går, kan det endre seg relativt fort. så ta en ekstra sjekk for å være sikker. Jeg har har dette selv med min nr1, og det gikk helt fint, men jordmor tok ingen sjanser og jeg ble innlagt og satt igang... Lykke til..
BlåklokkaVest Skrevet 17. februar 2008 #11 Skrevet 17. februar 2008 Hei anonym 23:48. Jeg pøste på med vann, og mistet de 3 kg med vann igjen i løpet av litt over et døgn, så tror nok at ting er i orden. Men kanskje jeg skal sjekke likevel. Det tar ikke lange tiden å stikke innom hjemmesykepleien her ute og få målt blodtrykket. Takk for tipset :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå