Gjest Skrevet 17. februar 2008 #1 Skrevet 17. februar 2008 Vi har 4 barn og ønsker egentlig en til, men vi får se...Pleier å ha tøffe svangerskap og fødsler... MEN det er en ting jeg lurer litt på.Hvordan tenker dere når dere får høre at to med mine, dine og våre barn får td ..nr 5...Det er helt i orden er det ikke??? Men får ett par som har 4 barn sammen nr 5...er det like greit??? En venninne av meg har nettopp fått nr 4, men en gang så ble det forventa at hun skal få nr 5..For han har jo bare ett barn selv.Men da jeg ymta frempå at vi kunne egentlig tenkt oss en til..Ja da fikk jeg vite at vi var helt skrullete.... Jeg føler at det er mer akseptert med mange barn får en noen felles barn i tillegg til særkulls barn.Men en er "skrullete" får en de med samme far..
Attpåklatten :-)™ Skrevet 17. februar 2008 #2 Skrevet 17. februar 2008 Hehehe, jeg må si at jeg kanskje tenker tvert om jeg da..... At om jeg hadde møtt en mann og vi hadde eks 4 barn tilsammen, ville jeg nok ansett det som vår største oppgave å følge disse tett opp, og avstått fra flere barn...selv om den rosa boblen sikkert hadde hengt tungt over oss. At noen velger å få 4 eller 5 barn med samme mann synes jeg overhodet ikke er rart:-)
Northernlights Skrevet 17. februar 2008 #3 Skrevet 17. februar 2008 Opplevde det motsatt,jeg. Jeg har 4 barn med samme mann (den første), og da jeg skulle ha nummer 5 med min nye mann, fikk jeg mange negative kommentarer.... Synes dere skal "go for it", jeg ;o) Koselig med en stor barneflokk!!
♥Snulder Skrevet 17. februar 2008 #4 Skrevet 17. februar 2008 Jeg er klin skrullete!!! I og med at jeg har 5 barn... ikke med samme far, men endog;=)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 17. februar 2008 #5 Skrevet 17. februar 2008 Ja du er jo klin skrullete Snulder - skulle vært ditt mellomnavn:-) Det hadde vært no det tenker jeg:-) Men du har jo mer enn nok av kvalme og oppkast.....så flere graviditeter fra den kanten er kanskje utelukket pt;-))
Sånn kan det gå Skrevet 17. februar 2008 #6 Skrevet 17. februar 2008 Både/og vil jeg si. Virker som de fleste synes det er "rarere" at man velger å få "mange" barn med samme partner, mens mange likevel synes det er mer ansvarlig i forhold til oppfølgingen av barna at de har både samme mor og samme far.
Trollmora Skrevet 18. februar 2008 #7 Skrevet 18. februar 2008 Kommer selv fra en søsterflokk på 5, så jeg synes det er helt ok med mange barn uansett om barna har samme foreldre eller bonus. Hadde vi ikke vært for gamle så ville jeg gjerne hatt en til, så hvis du og mannen din er enige om flere så hvorfor ikke? Hvis du mener helsa holder, så trå til )
dritgrei hei hei! Skrevet 18. februar 2008 #8 Skrevet 18. februar 2008 Jeg er jo et sånt menneske som mener mye om mangt. Jeg blir missunnelig og glad i hjertet av folk som får 5 og 6 barn helt av seg slev med samme mann! Det er min drøm, men jeg vet ikke om den går i oppfyllelse. Når det kommer til dem som har 5 og 6 og syv barn tilsammen så syns jeg det også er helt utrolig koselig! Tenk å ha en hel haug av unger rundt bordet!!! Åååååååååååååååå det er en utrolig kosleig tanke, helt uavhengig av hvem som er mamman eller pappan.
Gjest Skrevet 19. februar 2008 #9 Skrevet 19. februar 2008 Tviler på at vi tør ta sjangsen på en til.Det vil si jeg,Har ikke helse til det....Skal begynne på behandling pga bekken/rygg nå.Men ett ønske kan en ha fordi om en ikke gjør noe med det :0)
frøydis m/ 4 Skrevet 19. februar 2008 #10 Skrevet 19. februar 2008 Mange unger er flott! Vi hadde tre store og plutselig ventet vi vår lille attpåklatt. Må innrømme at jeg grublet og grudde. Lurte på hvordan jeg skulle forklare meg til slekt og venner.... Har en fantastisk fastlege som møtte meg med ordene: Dette skal du være stolt av! Ikke tenk at dere burde passet bedre på.. Etterhvert som jeg selv vente meg til tanken trøstet jeg meg litt med disse ordene for jammen var det mange rare, ubetenksomme kommentarer som falt. Og jeg ble vel litt hårsår og full av svingende hormoner... Men du så glad jeg er for å jeg nå har fire flotte unger, selv om det er mange år i forskjell på eldste og yngste! Hvis bekken og rygg klarer det syns jeg du skal prøve, men ikke for en hver pris selvfølgelig. Det er viktig å beholde førligheten også :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå