Erica Skrevet 17. februar 2008 #1 Skrevet 17. februar 2008 Noen som har hatt dette i tidligere svangerskap, som har noen erfaring med det?? Jeg er i 20 uke og har høyt blodtrykk, litt hovene bein og en elendig form. Legen mistenker begynnelse på forgiftning. Lurer på hva som skjer når man får det, blir fostret tatt ut før tiden med keisersnitt?? Finner ikke god nok info noen sted. Fint om noen gidder å svare:)
Buble Skrevet 17. februar 2008 #2 Skrevet 17. februar 2008 Jeg vet desverre ikke svaret på spørsmålet ditt, men hjelper deg å dytte :-)
Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #3 Skrevet 17. februar 2008 Det blir tatt før tiden om leververdiene dine er ute på bærtur. Hvordan dette skjer vet jeg ikke, men hør på 3. tri kanskje, eller skravle om ingen her inne kan gi deg svar!
Idun<3tosmå<3 Skrevet 17. februar 2008 #4 Skrevet 17. februar 2008 http://www.pasienthandboka.no/default.asp?mode=document&documentid=2651 Her står det litt info.
Anonym bruker Skrevet 17. februar 2008 #5 Skrevet 17. februar 2008 jeg hadde svangerskapsforgifting. Jeg gikk ofte til kontroll annhverdag innimellom og å ble satt i gang 3 uker før tiden. Hvi sblidtrykke blir høyt kan du få blodtryggmedisin, det gjorde min søster i uke 20. De sa det var tryggere med medisin enn at hun og barnet skulle bli kjempesyke og bli født alt for tidlig. Alt er bra med de i dag,
gutiina Skrevet 17. februar 2008 #6 Skrevet 17. februar 2008 De ber deg bare med å ta det med ro, hvis de ser at forgiftningen ikke er "ille" ennå.. De følger også med barnet hvordan det har det... Hvis de ser at barnet ikke har det bra, og at det er lite liv osv så tar de ut ungen med keisersnitt.. Men de prøver å vente med dette til det blir alvorlig.. Ta det med ro og slapp av.. Stresse er det verste du kan gjøre... Både for deg og barnet...
Mamma til 3 nyyydelige små! Skrevet 17. februar 2008 #7 Skrevet 17. februar 2008 Jeg hadde svangerskapsforgiftning med første mann. Jeg gikk til kontroll ofte, og noen ekstra ul for å se at barnet vokste, og at morkaken/navlestrengen fungerte som normalt. Ble sm 100% og fikk beskjed om å ta det med ro. Men som du nevner fikk jeg ellers lite informasjon, og skjønte ikke alvoret. Men det er alvolig hvis en ikke lytter til legen og kroppen. Jeg ble satt igang dagen etter termin. Og ut kom en herlig gutt på 3990 g og 50 lang, så han har nok hatt det godt inni der;-) Morkaken ble undersøkt,og det viste seg noen flekker som tydet på morkakesvikt( kommer ikke på hva de kalte det) Men ellers gikk alt veldig greit. Har født nr 2 også uten å ha fått svangerskapsforgiftning, og nå er jeg gravid for 3 gang og ingenting som tyder på noe denne gang heller. Ville bare informere om det også, jeg trodde så lenge jeg hadde fått det en gang, ville jeg få det i hvert svangerskap,men heldigvis nei. Lykke til!
Erica Skrevet 17. februar 2008 Forfatter #8 Skrevet 17. februar 2008 Tusen takk for mange fine svar:) Jeg får lytte til kroppen og ta det med ro. Detta kommer til å gå fint. Har en kjempe flink lege som setter opp kontroll hver uke nå. Så han tar det alvorlig og sjekker prøver og blodtrykk flere ganger. Da fortsetter jeg å glede meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå