Puppesnuppa Skrevet 16. februar 2008 #1 Skrevet 16. februar 2008 Hei dere, Vi har hatt noen malere på besøk i dag. De har malt med grunning nede i kjelleren/garasjen. Døren er lukket inn til kjellerstua, men jeg kjenner lukten godt opp i 2.etg... Tror dere dette er noe skadelig? Blir smårar at alt man skal være forsiktig med når man er gravid.. :S
lin76 Skrevet 17. februar 2008 #2 Skrevet 17. februar 2008 Hei. Dette er ikkje svar på nøyaktig det du spør om, men handlar i alle fall litt om kva som anbefales ifm oppussing. http://www.babyverden.no/templates/Article____442.aspx Tvilar for øvrig på om det er skadeleg med litt lukt som siv opp ein etasje - det farlege er om ein pustar inn masse damp av visse typar løysemiddel. Men forstår kva du meiner - er MANGE ting å tenka på for tida ;o)
Nr2iNovember Skrevet 17. februar 2008 #3 Skrevet 17. februar 2008 Vi holder på å pusse opp hus, så jeg spurte legen litt om dette. Jeg fikk beskjed om at det ikke er noe probl. å male med vannbasert maling. Oljemaling går også kjempefint, så lenge man lufter godt ut. Så jeg maler jeg.. Vet om folk som har overnattet borte hvis det har blitt malt et rom i huset mens de har vært gravide, men man kan da ikke bli helt hysterisk..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå