Lille nuffe Skrevet 15. februar 2008 #1 Skrevet 15. februar 2008 Noen som bruker skjold hver gang de ammer? Jeg gjør det, og synes egentlig at det er ganske bra.. MEN krise om vi er borte og har glemt skjoldet hjemme.. Og det blir litt melkesøl
Gjest Skrevet 15. februar 2008 #2 Skrevet 15. februar 2008 Haha, det er for pyser... Og helt unaturlig. Gutten min skal da kjenne at det faktisk er en pupp han suger på!
Lille nuffe Skrevet 15. februar 2008 Forfatter #4 Skrevet 15. februar 2008 Tilde er født to mnd for tidlig, hun klarte ikke å suge av puppen for hun var så svak, så sykepleieren anbefalte å prøve skjold. Det gikk veldig mye bedre, så da ble det liksom bare slik da..
Gjest Mylian er Mambo-Mamma Skrevet 15. februar 2008 #5 Skrevet 15. februar 2008 Ikke b ry deg om det
Lille nuffe Skrevet 15. februar 2008 Forfatter #6 Skrevet 15. februar 2008 Nehh.. gjøkke det. Fuck ludderet
Gjest Skrevet 15. februar 2008 #8 Skrevet 15. februar 2008 Samme som deg. Gutten klarte ikke å ta puppen, men skjoldet trigga sugerefleksen og han klarte det. Ble anbefalt å slutte når han klarte å ta uten. De får ut mer av den siste gode melka av puppen med skjold mente de på sykehuset, og det er veldig bra at en slipper KRISER:)
Synnøve_Solbakken Skrevet 16. februar 2008 #9 Skrevet 16. februar 2008 Hvis du tror hun klarer å suge uten, kan du prøve å klippe litt og litt av tuppen. Mulig du finner lure råd på ammehjelpen.no Regner med du vet at man skal pumpe seg 1-2 ganger pr dag for å holde oppe melkeproduksjonen, siden du får litt mindre stimulering pga skjoldet.
ninsoer Skrevet 16. februar 2008 #10 Skrevet 16. februar 2008 jeg brukte oxo skjold.. han va født til normal tid. ha for flate brystvorter til at han klarte å suge ut noe.. å så ha han d alt for travelt.. prøvde å slutte.. men var for seint..
Gjest Skrevet 16. februar 2008 #11 Skrevet 16. februar 2008 Jeg hadde også prematurt barn, og brukte skjold de to første månedene. Vente han sakte til å suge uten, men det var litt jobb. Men det er myyye greiere å slippe all vask, søl og avhengighet av skjoldene:-)
*2 LyKkEtRoLL* Skrevet 16. februar 2008 #12 Skrevet 16. februar 2008 Jeg brukte litt skjold til å begynne med, brystene var så såre at det svartnet for meg da hun tok dem uten skjold. Men etter ett par uker klarte jeg å amme uten skjold.
Lille nuffe Skrevet 16. februar 2008 Forfatter #13 Skrevet 16. februar 2008 Har prøvd mange ganger, men får det ikke til uten.. Har nok gått for lang tid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå