mammatilteddy Skrevet 12. februar 2008 #1 Skrevet 12. februar 2008 Jeg er 8+1 og skal til legen på Torsdag. Hvor lett kan man få en tidlig UL? Er dette opp til hver enkelt lege, eller må man bestille privat før uke 17? Vil bare sjekke at alt er i orden, føler jeg får litt flere svar hvis jeg gjør dette.. Uke 17 er altfor lenge til!!!
tigergutt<3 Skrevet 12. februar 2008 #2 Skrevet 12. februar 2008 tidlig ultralyd er som oftes noe de som har hatt problemer med å bli gravide eller tidligere har mistet får. Hvis alt ser og forløper som normalt så blir du ikke sendt på ul før den ordinære i uke 17 -19. Legen kan via alle prøvene og ved å lytte til hjerteslagene si veldig mye om at ting er i orden. Du kan jo spørre legen din, hvis ikke h*n vil henvise deg så må du nok ta det privat.
mammagutten Skrevet 12. februar 2008 #3 Skrevet 12. februar 2008 jeg er 12 uker i dag. skal til ultralyd 28 mars. men har fått time tidligere og da jeg har fått vannkopper. dette er for å sjekke at ikke fosteret er blitt smittet.. (liten sjanse for det) så forhåpentligvis får jeg time om under 2 uker:)
Guttemamma75 Skrevet 12. februar 2008 #4 Skrevet 12. februar 2008 Du må nok bestille ul privat så lenge du bare vil se at alt er i orden og du ikke blør eller har en annen grunn for å få ul... Jeg tok ul i uke 9, betalte 500 kr for det.. Ikke ille pris synes jeg da..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå