mamma 2 Skrevet 12. februar 2008 #1 Skrevet 12. februar 2008 Hei, er 12 uker på vei nå.. er det flere av dere som sliter med treg mage? Har hørt at det er ganske vanlig, men kan ikke huske at jeg hadde det når jeg gikk med datteren min. Det som er problemet er at nå er det så lenge siden jeg har fått gått på do, og jeg har virkelig store magesmerter( mageknip...) Er det noen her som har noen råd for hva man kan gjøre/spise for at magen skal fungere igjen? Jeg drikker mye veske og går turer men det hjelper ikke :-( Ellers er formen begynt å bli mye bedre her, ikke så kvalm lenger og heller ikke så trøtt :-) Hormonene er nok fortsatt litt i sving, men det er deilig å ha kommet i 12 uke, føler meg litt mindre engstelig for SA da... Ha en fin dag til dere alle!!
Gjest Skrevet 12. februar 2008 #2 Skrevet 12. februar 2008 sviske kanskje. Og ellers masse frukt, men ikke banan, det virker i hvert fall motsatt på min mage.
Supermamm Skrevet 12. februar 2008 #3 Skrevet 12. februar 2008 Du kan prøve å starte dagen med et stort glass vann, så en kiwi og litt biola med linfrø. Det får stort sett magen i sving igjen ganske raskt. For mer "akutt" hjelp kan du prøve med sviskesaft eller svisker. Og selvfølgelig masse vann hele dagen da. Lykke til! : )
Beibifot er blitt Storebror Skrevet 12. februar 2008 #4 Skrevet 12. februar 2008 Jeg sliter veldig meg treg mage, gjør det enda & er i uke 22. Jeg har ett par dager fri for brød, pasta, ris og annet som tar lang tid å fordøye det funker. Prøv salat noen dager
Thea-81 Skrevet 12. februar 2008 #5 Skrevet 12. februar 2008 Det eneste som hjalp for meg var å bake kjempegrovt brød. Spiste det til frokost, lunsj og gjerne kvelds. Var innom både linfrø, svisker, biola og kiwi, men hjalp ikke..
Hanne Pannekake Skrevet 12. februar 2008 #6 Skrevet 12. februar 2008 Jeg har ikke hatt problemer i det hele tatt, må faktisk på do halvveis ut i frokosten. Jeg spiser havregryn med linfrø, solsikkefrø, hasselnøtter, lett syltetøy og melk hver morgen. Har funket kjempefint for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå