Mammamia:) Skrevet 11. februar 2008 #1 Skrevet 11. februar 2008 Noen med erfaring fra dette? Kommer det mye tillegg i prisen? Toll, mva.?
LegallyBlond Skrevet 11. februar 2008 #2 Skrevet 11. februar 2008 Du må betale moms som er 25% av vognens verdi+ ett tollgebyr på rundt 200 kr. På de fleste utenlanske nettsidene så trekker de fra momsen i sitt eget land (i tyskland og nederland er denne på 19 % av salgssummen) sånn at du kun betaler den norske. Dette står det alltid info om på siden + at du får ofte opp prisene uten moms når du registrer deg som norsk/land utenfor eu. Husk å sjekke hva de tar i frakt =) Har hørt veldig mye bra om babytrader.nl og babyjungle.nl, og mener mypram.com skal være bra. Har selv god erfaring med kiddies24.com. Har hørt en del negativt om pingpong-online.com, de har lang leveringstid, er vanskelig å få tak i på mail og tlf, vanskelig med reklamasjoner osv.
Mammamia:) Skrevet 11. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 11. februar 2008 Takk for svar! Noen flere med erfaring? Noen som ikke har betalt moms??
Anna Nym :o) Skrevet 11. februar 2008 #4 Skrevet 11. februar 2008 Veldig bra hos babyjungle.nl Bestilte TFK der. Men den har de ikke lenger. Solgte så mye og billig til Norge at norske forhandlere ville ikke ha TFK mer om de fikk fortsette. Hadde reklamasjon på min vogn. Rask og god service! Men de har andre vognmerker og litt TFK igjen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå