Gjest mamma'n t go'gutten+guttimagen Skrevet 11. februar 2008 #1 Skrevet 11. februar 2008 Er det uvanlig at det plutselig blir mye verre uten at man har gjort noe spesielt? Kjente litt i korsryggen forrige sv.skap, men bare på slutten og kun når jeg skulle reise meg opp fra liggende stilling etter en hard arb.dag el.l. Dette sv.skapet har jeg hittil kjent litt mer i korsryggen helt fra starten, men ikke plagsomt mye, og helst når jeg har løfta mye på gutten min eller jobba hele dagen. Men nå den siste uka så har det plustelig blitt så vondt i den ene siden av bekkenet (i beinbygningen inni den ene rompeballen liksom..og litt nedover låra). Det skal ingenting til, bare jeg går litt, står litt, vrir meg feil, bøyer meg litt el.l Shoppa i to timer lørdag og da klarte jeg nesten ikke sitte i bilen hjem igjen og orka ikke stå og steike ferdig kjøttdeigen til middag engang, måtte legge meg ned. Og orker nesten ikke ligge på ryggen. Er 30% sykemeldt vært noen dager nå pga andre ting, og etter kun 3-4 timer på jobb kjenner jeg det godt (er lærer). Er i uke 23 nå..er det et "normalt" tidspunkt for at slikt plutselig forverrer seg? Tips?
Gjest Skrevet 11. februar 2008 #2 Skrevet 11. februar 2008 hei Jeg fikk bekkenplager for fullt i forrige svangerskap rundt uke 20, eller det vil si jeg begynnte med fysio da. Denne gangen kom det enda tidligere å jeg er jo ikke noe glad for det. har den siste uken kjent smerter i nederste del av korsryggen og rumpen. Jeg vil tro du har begynnende bekkenløsning, men jeg er dog ingen ekspert!!! Du kan jo nevne for legen disse plagene, så får du begynt med fysio snarest. Eller få tips! du kan lese om bekkenløsning overalt på nettet også
mto2 Skrevet 11. februar 2008 #3 Skrevet 11. februar 2008 Det kan vere at du har fått bekkenlåsning. Minst like vanleg som bekkenløsning, men ikkje så mykje informert om. I så tilfelle kan kanskje kiropraktor hjelpe deg.
Gjest mamma'n t go'gutten+guttimagen Skrevet 11. februar 2008 #4 Skrevet 11. februar 2008 Takk for svar! Får se det litt an og høre med legen min neste gang..eller kanskje kontakte legen før, er 3 uker til..får se hvor ille det blir
2jenterog1guttmennåerdslutt Skrevet 11. februar 2008 #5 Skrevet 11. februar 2008 Høres ut som det ja. Dersom du klarer å tøye litt kan det hjelpe. Jeg sliter med dette også utenom sv.skap og har funnet ut at å tøye/strekke hofter, baken og bena hjelper godt. Forverring med en gang magen ble så stor at jeg ikke klarte gjennomføre de daglig lengre. Verdt et forsøk.. Ellers slutter jeg meg til rådene du får om å oppsøke fysio, evt osteopat, manuellterapeut e.l. Om natten prøv å ligg på siden med en pute mellom knærne og om dagen - husk jevnlige pauser. Ta pause FØR du er helt utslitt. Min eraring er at dersom du presser deg for mye og det er b.løsning tar det lengre tid å bli bra igjen etterpå. Lykke til ; )
gullegget Skrevet 11. februar 2008 #6 Skrevet 11. februar 2008 Jeg fikk anbefalt av fysioterapauten å unngå gulvvasking, støvsuging, sitte på en stol å kle på barnet. La barnet klatre opp i badekaret selv,med bare litt hjelp. Det merkeligste av alt var at jeg skulle bruke sko med litt hæl på, gravide med bekkenløsning får en litt stiv gange, men får man en hæl på skoen så svinger men litt på hofta:)
☆Lady Ma Ma☆m/påfyll:) Skrevet 11. februar 2008 #7 Skrevet 11. februar 2008 Er i uke 31+ jeg nå og begynte med smerter i bekknet og ryggen litt over uke 20 + vanskelig med og gå,ligge rett og bøye meg.Gjorde dritvondt.Jeg bestilte time hos kiropraktor for og sjekke om det er bekkenlåsning noe det var.Har kjempegodt inntrykk med det,var der på fredag og da måtte han knekke opp på begge sider blei litt "hoven" etterpå men kjøla ned med is og det hjalp,var der igjen idag og da sa han det var bedring for trengte bare og ta den ene sida:) Merker jeg er så mye bedre og det er så deilig,så gleder meg bare til og tilbake:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå