danieI Skrevet 10. februar 2008 #1 Skrevet 10. februar 2008 jeg tror mødre forventer mer oppmerksomhet på morsdagen, enn det far gjør på farsdagen. jeg syns disse dagene er noe stort piss, og vil heller gi min mor oppmerksomhet en hvilken som helst annen dag når hun ikke forventer det dessuten er det bare sårt for unger som ikke har enten mor eller far.
Gjest Skrevet 10. februar 2008 #2 Skrevet 10. februar 2008 Ja, det er kjempesårt, det overrasker meg faktisk at barnehager og skoler fremdeles gjør så mye utav det. Men det er veldig hyggelig sånn individuelt - ikke kjøpepressdelen men kosedelen. Forventer ikke, men koser meg når det skjer.
prekæs Skrevet 10. februar 2008 #3 Skrevet 10. februar 2008 Enig. Og vet, etter mange år i både "pappabutikker" og "mammabutikker" at mor er den som er mest prioritert, så skjønner ikke hva kvinner klager etter:)
danieI Skrevet 10. februar 2008 Forfatter #4 Skrevet 10. februar 2008 jaggu, men det gjør de! nå har vi ett sted å gjøre av det jævla kortet så det er ingen krise, men ja....unødvendig at barnehage/skole holder på med dette, det kunne lett vært fiksa hjemme for de som vil
FuckFace Skrevet 10. februar 2008 #5 Skrevet 10. februar 2008 Her hjemme forventes ikke en dritt. Har gjort mer husarbeid idag selv enn jeg pleier å gjøre, søndag og alt! Skjer ikke mer her på morsdag enn at datteren gratulerer meg. I vår barnehage praktiserer de ikke å lage ting til mors- og farsdag, da det er mange som ikke bor hos begge foreldre (Kan du tenke deg????). By the way, alle har en mor og en far!! De fleste har da kontakt med begge to, hvorfor skal man plutselig ta så jævli mye hensyn til alle og enhver? Kan snart ikke si eller gjøre noe før det skal støte noen. Oi, gud, nå har jeg sikkert støtt noen med innlegget mitt, her... beklager.
Gjest Skrevet 10. februar 2008 #6 Skrevet 10. februar 2008 Ikke alle har en mor og en far de har kontakt med. Og for noens vedkommende er det fordi en mor eller en far er død. Det er antakelig ikke drita gøy i barnehagen at det brukes masse tid på feiring av det som er det vondeste som kunne skjedd deg.
FuckFace Skrevet 10. februar 2008 #7 Skrevet 10. februar 2008 Nei, det er sant. Men det er ikke ofte at barnahagebarn har døde foreldre, selv om det forekommer. Det er det jeg mener med at man nå skal ta hensyn til alt og alle. Det er heller ikke alle barn som feirer bursdag. Men barnehagene har som oftest en eller annen form for feiring likevel. For meg er det helt greit at ikke barnehagen til mine unger ikke lager stor ståhei på mors- og farsdag. Syns likevel det er mye fokus på å ta hensyn til gudoghvermann. Ikke kan man bruke parfyme på venterom, i tilfelle noen er allergiske. Ikke skal man røyke på busstopp, ikke hedre mor og far, i tilfelle noen ikke kjenner/har mor og far. Det er så mye og ta hensyn til, det finnes så mange forskjellige mennesker overalt. '
Gjest Skrevet 10. februar 2008 #8 Skrevet 10. februar 2008 Tja, å ta hensyn til unger i den situasjonen er kanskje litt enklere å gjennomføre, tror du ikke?
FuckFace Skrevet 10. februar 2008 #9 Skrevet 10. februar 2008 Veldig enkelt i akkurat dette tilfellet ang. morsdag! Tenker mer på heleheten. Umulig å ta hensyn til alle, likevel er det forventet av mange.
Twintipp og himmelblå Skrevet 10. februar 2008 #15 Skrevet 10. februar 2008 Ja.. En meget spesiell dag.. hmm.. Bhg vår laget ikke kort\tegninger etc. til mor. Synes i grunn det var fint jeg. Det kan vel praktiseres i heimen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå