Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er 1000mg c-vitaminer ille for gravide eller helt ok?.....Noen som vet..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

heihei! Kikker innom fra 2. tri :)

 

1000 mg c-vitamin er helt greit så lenge det kommer i doser som er beregnet for at du skal ta så mye i gangen. C-vitamin i seg selv går bare rett igjennom kroppen hvis du har nok, så du kan ikke overdosere deg på det. Men dersom du tar for eksempel fem 200mg-piller som er beregnet på bare å ta en om dagen, kan du overdosere deg på andre stoffer tabletten inneholder.

 

Får du tak i sånne tabletter i norge forresten? Jeg vet bare av svenske brusetabletter som inneholder så mye c-vitamin, og siden jeg ikke bor ved svenskegrensa lenger savner jeg dem når forkjølelsen kommer snikende... :(

Gjest Tallulah Bankhead
Skrevet

Jeg tar også 1000 mg C om dagen, og legen sa at dette er veldig bra. Siden vitamin er vannløslig så tisser man bare ut et evt. overskudd, så du har nok ingenting å engste deg for.

Det eneste du kanskje burde følge med på er at ikke du får for mye syre i magen, siden de fleste vitamin C består av askorbinsyre. Sure oppstøt blir det nok av uansett! :-)

Skrevet

Takk for svar jenter!

 

disse tablettene er kjøpt i sverige ;-) Men jeg mener man får 1000mg på apoteket nå??? Mener å ha sett det

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...