Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #1 Skrevet 8. februar 2008 var på badet nå og skulle shave meg litt der nede.tok fram speil pga magen og satte meg på huk. da så jeg en slimete klump. var helt hvit og var på størrelsen som en ert ca..er dette slimproppen? er i uke 31+4. er det vanlig at vannet går rundt slimproppen? kom brått til å tenke på i morgen i dag..jeg hadde på vekkeklokke 5 pga skulle kjøre sambo på jobb. jeg pleier automatisk å gå på do om morgen,selvom jeg ikke kjente no spes. behov for det. når jeg satt meg på do,også kom det litt urin,også brått så kom det en go del væske(vet ikke om det var urin eller ei). ble litt overraska der jeg satt,men tenkte ikke no mer over det egentli.. kan dette ha vært vannet?:S vet det er ganske tidlig,men har sv.kløe m forhøya verdier,og har vært innlagt tidligere pga akutt nyre/bekken betennelse. (dette kan føre til for tidlig fødsel). håper at dere har noen synspunkter/tanker om dette?
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #2 Skrevet 8. februar 2008 må rette litt på meg selv her,klumpen var større en ei ert..
Meg og gutten min Skrevet 8. februar 2008 #3 Skrevet 8. februar 2008 hos meg renner det ofte masse veske etter jeg er ferdig med å tisse! er nok sikkert bare mer urin! har hatt det slik i maaaange uker.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #4 Skrevet 8. februar 2008 men, jeg følte ikke at jeg måtte tisse litt? det bare rant ut?
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #5 Skrevet 8. februar 2008 ingen andre som har noen fler tanker/synspunkter? vær så snill..
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #8 Skrevet 8. februar 2008 Synes det høres mer ut som en klump utflod... SLimproppen er stor, slimete (ikke så hvit) og ofte litt blodig. Ang. vannet vet jeg ikke.. Men om du kom da du skulle tisse og stoppet da du var "ferdig" så va det neppe vannet. Det renner vel gjerne uavbrutt..
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #9 Skrevet 8. februar 2008 Om det var vannet som gikk ville det ha kommet mere flere ganger siden i morges. Hvis ikke var det nok bare urin. Selv om du ikke føler at du tisser gjør trykket fra ungen det slik at det kommer av seg selv.
Brunetta =) Skrevet 8. februar 2008 #10 Skrevet 8. februar 2008 Vannet har man ikke kontroll på og slimproppen kan være hvit men den er jo stor og så seig at du ikke klarer og dele den om du skjønner. Ofte med litt brunt gammelt blodstriper i. Men det kan jo være en del av den og at resten kommer ut senere.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #11 Skrevet 8. februar 2008 hva kan man sammeligne hele slimproppen med da? på størrelsen liss..hvordan sjekker man på sykehuset om vannet er gått? når jeg var på do,så hadde jeg stoppet å tisse..og da det brått kom en del mer,hadde jeg ikke mulighet til å knipe igjen. men, som noen sa,så skulle det ha kommet mere senere etter hva jeg forsto?
Phantom´ Skrevet 8. februar 2008 #12 Skrevet 8. februar 2008 Vil tro at om vannet gikk, så skulle det ha lekket mer utover dagen nå. Det kommer gjerne et splæsj av det vannet som ligger nedenfor barnets hode, men når du rører på deg og går rundt vil det gjerne lekke litt vann da og. Tror ikke det er vannet ditt som er gått.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2008 #13 Skrevet 8. februar 2008 1 mnd før termin med nr 1 trodde jeg at jeg mistet litt vann...(var nok litt engstlig da... hehe ) Ringte føden og fikk beskjed om å komme. Da kunne de faktisk måle på UL at vannet var der, og alt var bra.... Så ta en tlf du, det skader ikke....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå