lamsen&lillevenn;) Skrevet 7. februar 2008 #1 Skrevet 7. februar 2008 Finnes det noen "strategi" når det gjeler å søke på barnehage eller er det ren flaks hvis man får plass?jeg tenker litt i forhold til om man har privat el kommunal på første valg... kan noen som vet fortelle litt om opptaket???....
Snupi27 Skrevet 7. februar 2008 #2 Skrevet 7. februar 2008 jeg jobber i oslo kommune i bhg. der er det noe nytt at første man til mølla får plass. i kommunen jeg bor er det rein flaks. småbarn blir ikke første prioritert i kommunale bhg. men får ofte plass i fam. bhg og priv. bhg!
1+1=2+1+x Skrevet 7. februar 2008 #4 Skrevet 7. februar 2008 Hva? Har fått sett på hjemmesidene til kommunen at det er sammordnet opptak jeg!!!! Shit!
maisel Skrevet 7. februar 2008 #5 Skrevet 7. februar 2008 her hvor jeg bor foregår alt ved "loddtrekning", så her er det bare flaksen det står på. Her er det felles for privat og kommunale barnehager.
maisel Skrevet 7. februar 2008 #7 Skrevet 7. februar 2008 hvis det er meg du spør så bor jeg ikke i oslo. kjenner ei som jobber i barnehage i oslo.. tidligere var det "loddtrekning" der også, men tror det er blitt forandret på no. du får ringe til servicekontoret i kommunen din og spørre
Anonym bruker Skrevet 7. februar 2008 #8 Skrevet 7. februar 2008 Jeg kan bare fortelle hva helsesøster sa til oss. Vi fikk barn nå i januar og helsesøstra anbefalte oss å søke nå 1.mars. Nå går det visst på ansiennitet (hvis det skrives slik..) fra når man søker til når man trenger bhg plass... Og vi bor i Oslo... Om det er andre strategier som blir brukt andre steder vet jeg ikke.
*stinepine* Skrevet 7. februar 2008 #9 Skrevet 7. februar 2008 jeg bor i oslo, og jeg søkte når emine var 3 uker.. nå er det ikke lenger loddtrekning, men ansinitet som gjelder, så det er viktig å være tidlig ute.. bare en ting jeg synes er så utrolig dumt med det ansinitet greiene, og det er jo at hvordan skal de som er født i okt, nov, des i teorien ha sjangs???
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå