Gå til innhold

flere med spillegale menn her?! mektig lei det her nå!!! :(


Anbefalte innlegg

Skrevet

denna spillinga hans begynner virkelig og tære på forholdet nå!! :( jeg har sakt det til han, men han sier han må nødt til å ha en hobby. det er jeg jo enig i, men trenger man BARE og gjøre hobbyen sin?! spillet hans står på døynet rundt her. han er vel våken annahver natt også, så klager han hele neste dag fordi han er sååå trøtt og vil sove! orker ikke den skrikinga til gutten vår for han har så vondt i hodet! og da regner han med medlidenhet! den funker ikke på meg altså!...

 

hva skal jeg si for at han kanskje skjønner at jeg mener at detta her tar mer og mer knekken på forholdet vårt? han tar det nemlig langt fra alvorlig, men jeg mener det...

 

 

typen har sitte og spilt på pcen i 10 timer nå!!!! og siden jeg har spurt nå i.. 3 timer(?) om jeg kan få lov til å sjekke mailen min så fikk jeg lov nå, men han skulle sitte og spille i natt også!

 

umulig og få kontakt omtrendt, må stille samme spørsmålet 3-4 ganger. han sier han ikke skjønner hva problemet er med og ha en HOBBY! men det er da for faen ikke en vanlig hobby når man sitter å trykker i 10timer i strekk + natta?!

 

han sier "jeg har jo gjort mye i dag jeg. skjønner ikke at du kan være sur etter en ellers så fin dag".. ja han har mata guttunen med grøt en gang MENS han satt og spilte! og han har hatt han på fanget når jeg har vært å tatt meg en røyk..

 

jeg holder virkelig på å bli sprø av denna trykkinga og ingen mulighet til å få kontakt med han! kjenner det begynner å koke inni meg når jeg bare tenker på at jeg må spørre han om noe, siden jeg vet jeg må spør 2-3 ganger til uansett! slår aldri feil når han sitter og trykker!

 

merker det ikke er lenge til det koker over her nå! : / rimelig forbanna på han...

 

 

han mener han "kobler helt ut" når han spiller. han har opplevd mye vondt i livet sitt.. men det er da måte på mener jeg. han vil ikke snakke med meg om det som plager han og ikke psykolog. jeg tviler egentlig på at de tinga han sier plager han, plager han så mye som han skal ha det til.. denne unnskyldingen var noe han kom med etter han begynte og spille...

 

 

 

for et år siden satt han å lo av en kamerat av han. han spilte nemlig døynet rundt (som typen selv gjør nå).. han kunne ikke skjønne at kompisen sin ville leve det livet der, sitte forran en pc døynet rundt.

meeen nå sitter han der jo for faaaen selv!!!!!! :(

 

 

sorry... LITT sinna i dag.. men føler bare for å få det ut en plass nå!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

han er sykemeldt forresten! går ikke hjemme hver dag ellers, godt er det! skal bli nydelig å få han på jobb igjen! :S

Skrevet

Gå fra han.

Skrevet

hm..

vet ikke hva jeg skal si jeg..

jeg vet bare at jeg IKKE hadde gidda å vert sammen med en som var sånn..

hadde bedt han tatt seg sammen og prøve å være litt sammen med familien..

og det er ikke en hobby når man sitter 10 timer + natta og spillr,da er man avhengig..

Skrevet

spurte han istad om jeg skulle begynne å se etter leilighet på finn.no eller om han ville begynne å tilbringe litt mere tid sammen med oss..

fikk til svar at det fikk jeg bare gjøre! :S

Skrevet

herregud..hadde ikke gidda å brydd meg ein døyt om han der.

tror det hadde klikka i vinkel for meg..

Skrevet

stakkars deg jeg vet åssen du har det :( samboeren min var slik..han kunne sitte i timesvis hele natta, helt forferdelig..umulig å få kontakt med ham. men et mirakel skjedde, han fikk en annen interesse: trening. kan fortelle åssen vi har det nå.

 

Han står opp med eldstegutten vår, mater han og leverer han i barnehagen. Jeg og babyen får sove ut.

 

Når han kommer hjem sitter han cirka 2 timer på Pcen før han drar og trener.

 

Han kommer hjem, er sammen med oss litt før han drar på jobb. Begynner ca 15 og er hjemme 23..Da legger vi oss sammen.

 

Jeg synes synd på deg, har ingen råd til deg. Her nyttet det heller ikke at jeg truet med å gå. Men det er ikke lett når man elsker en slik person

Skrevet

Jeg mener det seriøst. Gå fra han. Han er avhengig. Han trenger hjelp, men du trenger ikke bo i det der. Kanskje vil det at du pakker sakene og drar sette ting litt i perspektiv for han.

Skrevet

spillinga betyr tydeligvis mer for han enn både meg og sønnen vår... så valget er vel ikke så vanskelig nei!

Skrevet

du får gi han et ultimatum..selv om jeg egentlig er imot sånne..

men ser visst ut som han her trenger det!!

Skrevet

er selv imot å si "velg hobbyn din eller oss".. men det føles som om jeg ikke har så mye valg lenger. selvom jeg er fryktelig gla i han.. : /

Skrevet

Er det WOW(world of warcraft) han spiller? Det spillet er voldsomt avhengighetsskapende!

Har hatt det litt slik i perioder her hjemme nemlig. Ikke fullt så ille, men ille nok... Han kunne sitte hele natten. Kunne legge seg i 04-tiden for så å stå opp i 06-tiden for å gå på jobb. Bare klaging om at han var trett og sliten etter jobb, la seg på sofaen for å sove så alt falt på meg. Men her i gården hjalp heldigvis truing om at jeg kom til å forlate han!! Men FY FAEN SÅ FORBANNA JEG VAR!!!!!!!!!

Kunne kaldkvelt hele fyren.

Skrevet

nei, han spilte det før. men så gikk han lei av det. spiller eve online! :(

Skrevet

ååååååååh stakkar deg! og meg.. sambo spiller også eve online, så jeg vet AKKURAT hvordan du har det og sannsynligvis også hvordan han oppfører seg.. høres dette kjent ut?: *baby gråter i senga* jeg: "kan du gå inn til henne?" han: "nei, jeg KAN ikke gå fra spillet skjønner du". vi har vært sammen i 2,5 år nå, og han har spilt dette spillet de 2 siste.. vi har hatt mange krangler om det, fordi han alltid prioriterer spillet framfor tid med meg, snuppa og huslige gjøremål.. sitter oppe om natta og er derfor trøtt hele dagen etter.

 

det har forbedret seg betraktelig det siste halvåret da, jeg må innrømme det. jeg sa nesten tilslutt at han måtte velge mellom spillet og meg, han sa jo selvfølgelig at han ville ha meg. da sa jeg at han måtte begynne å spille mindre og ta hensyn til meg og babyen, for hvis han fortsatte på samme måte valgte han spillet, og jeg hadde forduftet etterhvert..

 

hater virkelig det spillet, fatter ikke hva som er så artig med det heller.. dyp medfølelse altså!!

Skrevet

han spilte forresten wow før han også. jeg hatet det spillet også... argh..

Skrevet

Bare en ting å gjøre; gjem vekk pc'n noen dager!! Det trikset brukte jeg på eksen for noen år siden, han sjerpet seg litt da.

Mannen min er også litt spillgal innimellom, og når jeg ikke få svar eller hjelp til lille gutten vår går jeg bare inn til kontoret hans og plasserer gutten i fanget hans. Og lille tassen vår har blitt veldig glad i å pelle på pc'er, så det funker faktisk...... Menn blir så lett hekta på spill og blir helt oppslukt, de enser ikke verden utenfor i det hele tatt.

Innimellom så får vi besøk av tre naboer som sitter sammen med mannen min rundt kjøkkenbordet med hver sin laptop og spiller mot hverandre. Festlig.... og da må jeg bare fortelle dem hvor kjipe dem er.

Skrevet

å gjemme vekk pc'n hadde nok heller fungert mot sin hensikt her iallefall! han hadde nok blitt helt mentalt forstyrret. men det med å bare sette ungen i fanget hans og gå har hjulpet noen ganger ja :P hehe, snuppa fant en fin, lysende AVknapp på den her en dag, og måtte pelle på den. han ble småhysterisk over at hun slo den av, jeg lo rått!!

Gjest Lille jenta mi
Skrevet

WOW ja, det virker veldig kjent:-( argh.....

Men her i huset spiller han kun når snuppa har lagt seg, men det hender han sitter i 3-4 timer på kvelden...irriterer meg mye av og til, men klarer alltid og finne noe husarbeid til han slik at han må loggge seg av. haha!

Hadde min vært like ille som din..ja da hadde jeg nok enten tvingt han til psykolog eller vurdert å flyttet!

Skrevet

lupp og prompefisen : "godt" og høre det er flere av oss her! skjønner heller ikke hva som er vitsen med å fly rundt i verdensrommet og samle våpen og penger! :S er så sinna nå så har ikke greid å snakke til han enda! han skjønner ikke hvorfor jeg blir sinna engang! DET er irriterans det! :(

 

pcen nytter det ikke å gjemme nei. han maser faktisk på om ikke vi kan kjøpe en ny pc så spillet hans fungerer enda bedre!! jeg nekter å gå med på det der, så da begynner han å lage en stor krangel.. "du bruker masse penger på ting jeg mener er unyttig, du har sikkert brukt halvparten av det en pc koster i det siste"... ARGH!!!!!! :(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...