Anne-B. Skrevet 6. februar 2008 #1 Skrevet 6. februar 2008 Og sendt inn til Nav og fått brev fra Nav om at det er mottatt, og vi har valgt at betalingen skal skje via sentralen.. Hvor lang tid tar det før det skjer noe? Det blir vel trekt av lønna til barnefar, såvidt jeg forstår, eller er det slik at Nav sender giro til ham fremdeles, slik at han har ansvaret? Jeg bare lurer på hvor lenge jeg skal vente på penger før jeg begynner å etterlyse dem..
jegvilogsåhaettnyttnickidag! Skrevet 6. februar 2008 #2 Skrevet 6. februar 2008 nav sender giro, så sender de ev purringer ... er en del gjeld før de går inn med lønnstrekk. MEN litt avhengig av hva du tjener er det mulig du får forskudd i mellomtiden dersom far ikke betaler frivillig.. gå inn på nav.no og sjekk satsene for forskudd der. Husk også at fra dere sender inn papirene KAN det være noen ukers ventetid før saken blir behandlet og far får giro..( sendes ut i slutten av mnd en gang, husker ikke lengre eksakt dato). Hvor lang saksbehandlingstid varierer litt fra kontor til kontor samt litt i forhold til når i mnd i dere sendte inn papirene ifohold til utsendelsesdagen for giroer..
Anne-B. Skrevet 6. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 6. februar 2008 Fikk brev fra nav bare et par dager etterpå (fakset avtalen), og da var saken opp- og avgjort. Er det han som må ordne en avtale med arbeidsgiver selv om lønnstrekk, eller skjer det når han bare unnlater å betale?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå