UngVoksen-over termin Skrevet 5. februar 2008 #1 Skrevet 5. februar 2008 Spurte jordmor i dag om det er mulig å føde i vann på Storken i Bergen - og hun mente det. Hun ringte opp - og fikk bekreftet at jo - så sant allt går normalt under fødselen - og fødekaret er ledig skal jeg få føde i vann!! Ååå som jeg gleder meg! Det blir en ny opplevelse! Skal visst gjøre mindre vondt og gå lettere. Noen som har gjort det?
sydilla Skrevet 5. februar 2008 #2 Skrevet 5. februar 2008 Har vært i karet de to siste fødslene. Det er en befriende følelse å være oppi der - det er smertelindrende og kroppen føles lett og fin. nr 2 ble forløst i vannet. Helt fantastisk! Kroppen jobba kjempe godt, og som sagt, for en med bekkenløsning som jeg er vann helt flott. Dessuten er det den fødselen med minst søl... alt blod ble jo vaska vekk med en gang! nr 3 ble litt annerledes en jeg hadde tenkt. Var i vannet til godt ut i pressinga. Men fordi en får litt mindre hjelp av tyngdekraften når en ligger i vannet + at det er litt mer keitete for jormor å hjelpe deg å ha beina godt nok fra hverandre, måtte jeg "på land" på de siste 4 riene. Jeg hadde ikke nok krefter til å klare meg uten tyngdekrefter! Bare vær litt innstilt på at de er litt "strenge" på at alt skal funke optimalt før de forløser i vann - så slipper du å bli kjempe skuffa hvis du må opp :-)
UngVoksen-over termin Skrevet 5. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 5. februar 2008 Tusen takk for svar! :-) Spennende!
Vårunge08 Skrevet 5. februar 2008 #4 Skrevet 5. februar 2008 Hei Jeg skal også prøve meg på vannfødsel så lenge alt er i orden og karet er ledig. Men innbiller meg at jeg kommer til å være ganske oppvætet og innskrumpet før fødselen er over... Ventet dere til langt uti fødselsforløpet før du gikk opp i badekaret?
Mamman*til*Lukas Skrevet 5. februar 2008 #5 Skrevet 5. februar 2008 Jeg vil også prøve badekaret på Storken! Har liksom satset alle kort på akupunktur og vannfødsel, så jeg håper det ikke er mange i kø til badekaret den dagen jeg trenger det. Nå er jeg førstegangsfødende da, så det er mulig jeg kaster inn håndkledet og skrikende ber om å få bli flyttet til føden og få epidural.. Men inntil videre er det badekaret på Storken som er min plan!
Turbomamma<3<3<3 Skrevet 5. februar 2008 #6 Skrevet 5. februar 2008 Har også lyst til å prøve badekaret, men er forberedt på at det kan bli bare i åpningsfasen også..Som smertelindrende! Får ta det som det kommer!
UngVoksen-over termin Skrevet 6. februar 2008 Forfatter #7 Skrevet 6. februar 2008 Jeg hadde tenkt å bruke fødekrakk slik som forrige gang. Da lå jeg i badekaret til pressriene begynte. Men jeg brukte kun 2,5 timer på fødselen da... Kun vann som smertelindring. Første gang jeg fødte brukte jeg 4 timer - og fikk petidin - noe jeg angrer på.. husker bare bruddstykker av fødselen. Ble helt sløvet av det... Denne gang skal jeg egentlig ikke ha noen plan - men jeg har skrevet at jeg ønsker å føde i vann - alternativt prekestol og fødekrakk... får ta det som det kommer. :-) Lykke til!!! Ps.. må si fra når du ringer til Storken før du kommer at du vil føde i vann - slik at de får forberede seg. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå