Gjest Bjørnen Collargol*gravid* Skrevet 4. februar 2008 #1 Skrevet 4. februar 2008 Når jeg var på UL i kveld måtte jeg også levere urinprøve siden jeg er litt øm nederst i magen. Ble litt utslag på laukocytter, men ikke mye. Hva er det tegn på egentlig? Var ikke noe jeg trengte behandling for, men viktig at jeg leverer urinprøve på neste kontroll! Noen som vet?
lana<3 Skrevet 5. februar 2008 #3 Skrevet 5. februar 2008 Hvis du bare har leukocytter så kan det være bakterier i urinen, og det trenger ikke bety noe, mange gravide har det, men har du dette sammen med utslag på blod og nitritt kan det være uvi-infeksjon....men når jeg har uvi har jeg vanligvis bare utslag leukocytter og blod...har jeg utslag på nitritt er det kommet svært langt...
mamma_til_2_prinsesser Skrevet 5. februar 2008 #4 Skrevet 5. februar 2008 Leukocytter er de hvite blodlegmene i urinen. Det behøver ikke være tegn på noen ting. Men kan være en begynnende UIV. Derfor viktig at du leverer urinprøve på neste kontroll! Leukocytter kommer også gjerne i forbindelse med andre infeksjoner som f.eks forkjølelse, omgangsyken, osv.
Gjest Bjørnen Collargol*gravid* Skrevet 5. februar 2008 #5 Skrevet 5. februar 2008 OK takk for svar :-)
Anonym bruker Skrevet 6. februar 2008 #6 Skrevet 6. februar 2008 Husker at Jormora mi har sagt at en kan få blod i urinen av sex. Har hatt utslag på leukocytter i urinprøven dagen etter en heftig natt jeg (jeg sa ikke noe om natta da). De satte prøven til dyrking, og fant ikke noe annet enn "smårusk" som de kaller det. Har også opplevd å få UVI-symptomer dagen etter sex. Det går som regel over av seg selv, men jeg har vært gjennom to UVI-kurer så langt i dette svangerskapet.
*Super*Mamman* Skrevet 6. februar 2008 #7 Skrevet 6. februar 2008 Leukocytter er jo kroppens immunforsvar. Og hvis en får utslag på det på en urinprøve, kan det være tegn på en begynnende UVi ja. Hvis det er bakterier der som egentlig ikke skal være der, kommer jo leukocyttene for å ta knekken på dem, og det vil så gi utslag på en prøve... Vanlig blod i urinen,gir utslag som blod på en test, og ikke på leukocytter. Drikk rikelig med juice, så kanskje du berger unna en UVI:)
NormaJean Skrevet 6. februar 2008 #8 Skrevet 6. februar 2008 Jeg testet 4+ på leucocytter på kontrollen på mandag. Den blir sendt til dyrkning og så ringer legen om jeg må begynne på antibiotika. Ikke noe stress. I mellomtiden drikker jeg masse tranbærjuice.
Anonym bruker Skrevet 6. februar 2008 #9 Skrevet 6. februar 2008 jeg er forrige anonym - takk for oppklaringen vedr. blod versus leukocytter
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå