tudeluuu Skrevet 4. februar 2008 #1 Skrevet 4. februar 2008 Noen som vet noe om hvor mange % av nyfødte som får kollikk??
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #2 Skrevet 4. februar 2008 Det står 2 av 10 i denne artikkelen, men synes det høres mye ut! http://www.helsenytt.no/artikler/kolikk_spedbarn.htm Så du også Puls? veldig skremmende.
Gjest Lenchen *fødeklar* Skrevet 4. februar 2008 #3 Skrevet 4. februar 2008 Jeg vet ikke hvor mange prosent, men jordmora mi sa at babyer født før termindatoen (1-2 uker før, altså innenfor normalfødsel), har større sjanse for å få kolikk enn barn født til termin eller etter termindatoen. En liten trøst for oss som begynner å bli uttålmodige ;-)
tudeluuu Skrevet 4. februar 2008 Forfatter #4 Skrevet 4. februar 2008 jeg så også Puls ja! Kjenner veldig på det at jeg ikke er klar for et kolikkbarn i tillegg til 2,5 åringen min.. Får håpe jeg slipper, og alle dere andre og! 3 dager igjen til UL termin nå/ 6 dager igjen til mensentermin, så kan vel kanskje begynne å slappe litt av med tanke på for tidlig født i forhold til kolikkdannelse..
Gjest mphs Skrevet 4. februar 2008 #5 Skrevet 4. februar 2008 Jeg fødte 5 dager over sist og fikk en unge med kolikk i 4 mnd. Håper å slippe det denne gangen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå