Gjest Skrevet 4. februar 2008 #1 Skrevet 4. februar 2008 En liten runde med tilbakeblikk fra før vi fikk barn og hadde så mange fine tanker om oppdragelse og null peiling på hva morsrollen egentlig innebar. Må jo se på det med litt humor. Hva sa du at ditt (dine) barn ALDRI skulle, men så endte det opp slik likevel Mitt(mine) barn skulle aldri: *Hyle i butikker etter babystadiet (hahaha, akkurat som om man kan bestemme det da, aldri fått grine seg til noe riktignok, men hylt, jepp!) *Bruke smokk når de var over 1 år, i hvertfall ikke på dagtid, for det så så dumt ut (la oss si 1,5-2 år i stede og unntak når de er syk + litt lenger på natten) *Bruke vogn når de var over 2 år, da burde de jo kunne gå selv (hehe...) *Se Teletubbiene (jeg hatet dem, nå elsker jeg dem ;-)) *Få smake noe søtt før de var minst 2-3 år (vel, det funker delvis med første, ikke med andre og tredje) *Være frekke mot voksne/ si stygge ting (igjen, hvordan trodde jeg egentlig at barn fungerte? De får kjeft vis de er frekk da eller sier stygge ting, men kan jo ikke akkurat lime igjen munnen deres heller) Hmm, kom ikke på mer nå, men vet listen min var lang. Hva er deres?
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #2 Skrevet 4. februar 2008 Skulle aldri bruke smukk etter 2 år - stemmer
Tomine is my star Skrevet 4. februar 2008 #3 Skrevet 4. februar 2008 Gruer meg til den hylingen på butikken.....nå er tøtta mi bare 16mnd,men regner med at det kommer til å skje etterhvert som hun vokser til... Det skulle aaaaaldri mine barn gjøre nei...... ))
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #4 Skrevet 4. februar 2008 Nå var jeg ute etter de som ikke stemmer da ;-) Har mange mine barn skulle aldri som stemmer også, f.eks skulle de aldri få grine seg til ting, og det stemmer. Men det er mer morsomt å se på hva en trodde før man fikk barn og så se at ting ikke alltid går som planlagt. Litt selvironi rett og slett :-)
~sjiraff~ Skrevet 4. februar 2008 #5 Skrevet 4. februar 2008 Skulle hvertfall ikke ammes utover ett år... - stemmer forøvrig, men det er kun fordi jeg ikke hadde melk. Har et litt annet syn på amming nå enn før jeg fikk barn selv. Sove i vår seng - sååå slitsomt trodde jeg, men nå sover hun hos oss ett som det er (syk eller våkner midt på natten o.l. og det er jo bare kos) Hyle i butikker ja - haha... man aner jo ikke hva man snakker om før man står der selv..
litakine og Theodor Skrevet 4. februar 2008 #6 Skrevet 4. februar 2008 lillegutt skulle aldri få sove i senga mi, og nå sover han der halve natta (fra han våkner til vi står opp), synes det er veldig koselig jeg
LegallyBlond Skrevet 4. februar 2008 #7 Skrevet 4. februar 2008 *ikke få smake godterier før minimum 2 år (han ble vel max 1... men spiser ikke mye da heldigvis. Minsten er jeg litt strengere med, men det holder vel bare til han skjønner at eldste får =)) * skulle ALDRI få komme ut av sengen etter de var lagt, og skulle sovne av seg selv på kvelden (jeg og sambo deler rom OG seng med hver vår unge...men de sovner iallefall fint alene på kvelden. Selv om eldste var 2,5 år før det skjedde...) *mase når man var på besøk, altså sånn som sitter i bakgrunnen og maser på mamma som prøver og snakke (og enig med alva, man kan jo ikke lime igjen munnen heller...) * jeg skulle aldri skrike til barna mine (vel etter måneder med minimalt med søvn og en trassig 2-åring gikk det i vasken Og følte meg som verdens verste mamma...) Var sikkert mye mer også =)
mamma søker barn-har fått 2 Skrevet 4. februar 2008 #8 Skrevet 4. februar 2008 Må bli det med å hyle i butikken. Før jeg fikk barn tenkte jeg at dere får la være å gå i butikken når dere har slitne/trøtte/sure barn. Ja, for det er lett..... Nå skal det sies at jeg en gang har måtte forlate butikken uten å ha fått handlet. Jeg var så lur og sa at om du ikke gir deg nå går vi rett hjem...... Men jeg er konsekvent i det minste, ingen tomme trusler. Det hadde jeg ikke trodd om meg selv før jeg fikk barn.
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #9 Skrevet 4. februar 2008 Hmm, jeg tenkte egentlig ikke så mye over sånne ting før jeg fikk barn selv. Husker bare at jeg tenkte at smokk på større barn så dumt ut, men det syns jeg jo egentlig enda ;-)
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 4. februar 2008 #10 Skrevet 4. februar 2008 Skulle aldri få ligge i vår seng sa jeg før jeg fikk barn. Han ligger der når han er syk osv
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #11 Skrevet 4. februar 2008 hmmm....kommer i grunn ikke på så mye :-D Eneste jeg har sagt før jeg ble mor ( ble mor svært ung) var at jeg skulle gjøre mitt beste for at ungene skulle ha det godt..og det føler jeg at jeg har klart.
☆Anonymia☆ Skrevet 4. februar 2008 #13 Skrevet 4. februar 2008 mitt barn skulle aldri ha på seg stygge klær,klær som ikke matcha,eller klær som ikke passer sammen.. hehe.. merker at det driter jeg fint lite i noen ganger altså..
Gjest Mylian er Mambo-Mamma Skrevet 4. februar 2008 #14 Skrevet 4. februar 2008 Haha.. Husker en uke før keisersnittet.. "Vi flytter henne inn på eget rom etter 3 mnd." Mannen "Nei, det er hun for lkiten til" "Herregud, skal du skjemme henne helt bort du eller?" nå snart 9mnd etter hun kom sovner hun som oftest på brystet mitt eller i senga vår ;-)
*Rutletutt* Skrevet 4. februar 2008 #15 Skrevet 4. februar 2008 -Aldri bruke bleie når h*n var 3 år...yeah right, det er jo lett for oss å bestemme;o/ -bli hekta på Kaptein Sabeltann (det var før jeg fant ut at småen har jo egen vilje og at KS faktisk ikke var så verst;o)) -Aldri få leker utenom jul og bursdag (ha ha - er jo det gøyeste jeg vet de, å kjøpe noe nytt til ham som jeg vet han blir glad for)
Gjest Skrevet 4. februar 2008 #16 Skrevet 4. februar 2008 -smake godterier før de spør om det selv....ha ha, det er lett når besteforeldre og alle andre dytter i dem snop før jeg rekker å si noe... -gå rundt med snørrete nese...jeg hater snørrete/busete neser og er som regel flink til å holde nesene rene, men når de er som verst så går det ikke i lengden faktisk. - ha flekker på klærne.... søler jo mat på seg hele tiden, så det er som regel en flekk eller to på genseren ja..=) -bruke smokk....eldste er avhengig, men minsten vil ikke ha da, heldigvis...Eldste bare måtte ha smokk, for ellers ble jeg brukt som det, så da hun begynte med smokk var det virkelig som å komme til himmelen=)
fruen♥medtojenter-des06+jan10 Skrevet 4. februar 2008 #17 Skrevet 4. februar 2008 Mitt barn skal aldri : - ha rosa klær! Men når hun ble født, og jeg så hvor bra hun kledde rosafargen, så måtte jeg jo bare.... tjihi....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå