Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 2. februar 2008 #1 Skrevet 2. februar 2008 SNuppa på snart 4 mndr skal liksom ta efedrin inntil 5 ganger for dagen mot hosten sin. Hun hoster så hun spyr av og til. Var hos legen og fikk hostemedisin, men jeg får henne ikke til å svelge den. Jeg legger henne på fanget og sprøyter medisinen inn i munnen hennes, men hun spytter alt ut igjen. Har prøvd å gi mye på en gang og å gi litt om gangen, men nei... Hun spytter det ut.. Noen som har noen gode triks?
Mamma´n til A og F Skrevet 2. februar 2008 #2 Skrevet 2. februar 2008 Legg sprøyta på innsiden av kinnet, langt bak mot svelget. Da svelger de som regel.
Gjest Skrevet 2. februar 2008 #3 Skrevet 2. februar 2008 Enig. få sprøyta så langt bak som mulig og inntil kinnet. Da svelger de automatisk. Er ikke enkelt, men det funket for oss, til slutt. Måtte legge hodet hans bakover og sprøytet inn. Klarte bare så spytte ut litt. Og det er bedre enn at han spyttet alt. Tar hun smokk da? Finnes en slik smokk man kan ha medisinen i og som får barnet til å suge til seg medisinenen via den.. Vet ikke hvordan den funker, bare at den finnes.. Lykke til.
Har byttet nick ! Skrevet 2. februar 2008 #5 Skrevet 2. februar 2008 Hvor gammel er hun? antar at hun ikke er gammel nok til å forhandles med. Som de andre sier, legg sprøyta langt bak i munnen/svelget. I tillegg kan du prøve å blåse henne i ansiktet, da svelger de ofte av refleks. Vet ikke om hun spiser fast føde enda? I såfall kan du blande medisinen i litt sterk kakaodrikke, det kamuflerer smaken på det meste!
-mammsen-fikk tulle 060606 Skrevet 2. februar 2008 #7 Skrevet 2. februar 2008 blås i ansiktet så må ho svelge funkar bestandig lykke til
Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 2. februar 2008 Forfatter #8 Skrevet 2. februar 2008 Tuuusen takk, flickor! Da skal jeg prøve det i morgen tidlig når hun våkner!!! Den smokken hørtes lur ut... Hmm.... tror jeg må se etter en sånn hvis ikke det funker med sprøyte mot kinnet langt bak mot svelget.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå