arithriel Skrevet 2. februar 2008 #1 Skrevet 2. februar 2008 Min gutt på nettopp 6 mndr har fått grøt fra han var litt over 4 mndr og middag siden han var litt over 5 mndr.(stor gutt som trengte mye mat) Nå virker det som han mister interessen for pupp og vil heller ha fast føde med skje. han blir tidvis sur når han får tilbudt pupp istedet for mat og kan begynne å hyle for så å bli rolig hvis han da får grøt eller avokado eller frukt istedet.... Noen som opplevd dette? Jeg vil jo gjerne amme litt lenger, men er usikker på om jeg gidder denne kampen...Gir man da mme på flaske istedet eller gir man vann? (han er forøvrig veldig glad i vann)
Fire småtroll Skrevet 2. februar 2008 #2 Skrevet 2. februar 2008 Mini her har nektet pupp lenge hun.. Eneste måten å få i henne mm på er å amme henne liggende i senga. Så hun ammes morgen og kveld, pluss en til to ganger om dagen før hun skal sove, alt etter hva vi driver med og hvor vi er da selvfølgelig, men prøver å få til tre amminger pr dag. Ellers får hun vann til måltidene, hun er også veldig glad i vann. Regner med det blir bare morgen og kveldspupp nå veldig snart, håper bare melkeproduksjonen tilpasser seg det da, er så redd for å få brystbennenelse igjen. Hun er litt eldre enn din da, 8 mnd, men hun har nektet å puppe sittende siden hun var 4-5mnd, det må være helt stille i rommet og hun må helst være litt trøtt, i tillegg til at vi må ligge.. Så jeg er stolt av at jeg har holdt ut så lenge jeg. Så lenge hun ammes morgen og kveld gidder jeg ikke innføre mme på flaske, da får hun drikke vann fra tutekopp til hun blir gammel nok til å drikke vanlig melk.
arithriel Skrevet 2. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 2. februar 2008 Ja, jeg får også til å amme han liggende på morgenen. Men han vil ikke ha pupp på kvelden og viser ingen tegn til å ønske pupp mellom måltider på dagen. Jeg har et fullt ammemåltid på dagen, men i det siste han bare smattet litt på puppen og så ferdig....Og så blir han sur fordi han ikke er mett og da må jeg frem med noe annet... Jaja - jeg synes det er litt synd fordi han er jo bare 6 mndr, men han er jo fornøyd med mat, så da burde jo jeg også være fornøyd:-)
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 2. februar 2008 #4 Skrevet 2. februar 2008 Ei i barselgruppa mi blei "avvist" av snuppa si på dagtid da hun var rundt 6 mnd.. Hun hadde fått en del tenner og beit til når hun ble ammet også, så tror de bare ammer om morgenen og kvelden i sengen. Har hørt flere som har babyer som ikke klarer å konsentrere seg om puppen på dagtid fra 6 mnd.. Har hørt at man skal gi mme på flaske. De skal vel ha en ca halv liter med melk om dagen... Hvordan man finner ut hvor mye de trenger ekstra da man ammer, vet jeg ikke..
MathildeC Skrevet 2. februar 2008 #5 Skrevet 2. februar 2008 Snuppa her drikker litt om dagen, men ikke mye. Det er helst om natten hun spiser godt.... :-0 6.5 mnd
juni-august-mai gull:):):) Skrevet 2. februar 2008 #6 Skrevet 2. februar 2008 jenta mi er 5.5 mnd og akkurat lik.hun tar ikke flaske,men drikker av kopp...ere det 0.5 l melk hun skal ha til dagen da?? hun tar bryst om kveld/natt/morgen i senga når hun våkner i halv søvne...hun er og veldig glad i vann;)
ml86 og lille prinsen ;) Skrevet 2. februar 2008 #7 Skrevet 2. februar 2008 Jeg hadde det sånn med gutten min. Jeg fortsatte (en kamp til tider) å amme til han var 8 mnd, da var det helt stopp. Han ble kjempesint hver gang jeg prøvde å legge ham til, selv om jeg la meg inn i sengen og tok lyset av. Prøvde å pumpe, men fikk ut så lite og melken forsvant plutselig. Men, flaske med mme elsker han! Merkelig! Så nå er han 9 1/2 mnd og får 2-3 flasker med mme i døgnet.
aanonym Skrevet 2. februar 2008 #8 Skrevet 2. februar 2008 Hadde nøyaktig samme erfaring med storebror.
emlyn Skrevet 2. februar 2008 #9 Skrevet 2. februar 2008 Hun ene mi er sånn, så jeg har bare kuttet. Gir flaske og så ammer jeg om natten og morgenen. Men fordi tvillingsøsteren ennå ammes, har jeg jo produksjon selv om jeg ammer såpass sjelden. Vet ikke hvordan det hadde gått hadde jeg bare hatt 1. Men jeg tror ikke jeg hadde orket den kampen. Amming i 6 mnd er bra nok.
Anonym bruker Skrevet 2. februar 2008 #10 Skrevet 2. februar 2008 Mi var også slik. Kjempeglad i fast føde og lite interessert i pupp fra 6 mnd.alder. Det snudde ved ca 7,5 mnd.alder, men hun foretrekker fortsatt å ligge -evt amme i en rolig krok uten forstyrrelser. Men nå er hun altså veldig glad i puppen igjen og grynter fornøyd når den kommer til syne:) Hun er 9 mnd og blir amma 4-5 ganger i døgnet. Hold ut så vil det forhåpentligvis ordne seg.
Anonym bruker Skrevet 2. februar 2008 #11 Skrevet 2. februar 2008 litt over 7 mnd var det ikke snakk om å ta pupp lenger. det kom helt brått. Tok på natten en uke til men så var det også slutt. jeg prøvde alle knep men det hjelp ikke. Ble vel bare lei av den puppen og hadde ikke tid til å ligge i ro så lenge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå