Gå til innhold

Hva er deres erfaring med at barna deler rom?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi venter nr 3 i april, men vi har bare tre soverom. Det er ikke så lett å få tak i 5 roms rekkehus i området, så vi har tenkt at de to eldste skal dele rom en periode, til vi finner noe nytt.

 

Hva er deres erfaringer på dette området?

Vi har allerede kjøpt køyeseng, det ønsket eldstemann seg. Men vi har ikke satt den sammen enda. Tenkte vi skulle sende ungene til besteforeldrene en dag, og ordne rommet deres da, med en del nye ting som seng, kommoder, lekekasser, gardiner osv. Synes det kan være greit at de får et "nytt" rom, at ikke det bare blir slik at den yngste flytter inn på eldstemanns rom.

 

Hvordan går det med soving? Toåringen har begynt å gå mye ut av senga nå, og jeg er redd hun skal forstyrre den eldste om kvelden/natten.

 

Fint om dere vil dele deres erfaringer!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høres lurt ut det dere gjør, det å lage ett nytt rom som er begges. Broren min og jeg delte rom frem til vi var ca 8-9 år (ett år mellom) og det gikk kjempefint :-)

 

 

Skrevet

5 åringen og 3 åringen deler rom og det går kjempebra, de har delt rom i ca 1 år nå. Sover seg igjennom hverandres eventuelle bråk uten trøbbel :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...