Anonym bruker Skrevet 28. januar 2008 #1 Skrevet 28. januar 2008 Jeg har en sønn på 6 mnd som har fått litt grøt og middag. Det jeg lurer på er om dere ammer før eller etter måltidet? Eller ammer dere helt uanhengig av den faste føden? Det står i mange bøker at man skal amme før måltidet for å holde mekleproduksjonen oppe, men da er jeg liksom redd for at han skal bli mett før han skal ha maten. Hva gjør dere?
ninsoer Skrevet 28. januar 2008 #2 Skrevet 28. januar 2008 jeg ammer etter for at ungen skal få i seg nok mat og ikke va mett av melka
Gothminister Skrevet 28. januar 2008 #3 Skrevet 28. januar 2008 Etter fylte 6 mnd skal de ha mm/mme etter fast føde. Før 6 mnd skal de ha mm/mme før fast føde. Det sa iallefall helsesøster til meg.
Yrha Skrevet 28. januar 2008 #4 Skrevet 28. januar 2008 Hmm..jeg har fått beskjed om å amme før måltidet, ihvertfall på morgenen. Da holder man melka i gang. Det spørs kanskje hvor opptatt du er av å opprettholde produksjonen..? Til kvelds får han jo pupp rett før han legger seg uansett, så da får han grøt først.
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2008 #5 Skrevet 28. januar 2008 Min er 5,5 måneder og hun får både før og etter...eller puppen før grøt får hun ca halvtime før så melken "synker" litt. Men hun får i seg like mye grøt uansett, bare å prøve seg fram det. Jeg er opptatt av å oppretthålle produksjonen så jeg ammer i vei hele tia føles det som=) Så ammer jeg to ganger før hun får grøt på formiddagen og neste grøtmåltid er før hun legger seg.
Gothminister Skrevet 28. januar 2008 #6 Skrevet 28. januar 2008 Må bare spørre om en ting.. Når babyen begynner å spiser mere fast føde,og mindre pupp,hvorfor skal en da ha den samme produksjonen som ellers? Er vel ikke vits i det,eller?
Yrha Skrevet 28. januar 2008 #7 Skrevet 28. januar 2008 Men hva er vitsen med å trappe opp på grøten og trappe ned på mm hvis babyen er mett og fornøyd? Jeg vil jo helst gi mest mulig mm så lenge jeg får det til. Dessuten er han ikke SÅ glad i grøt, så de dagene han ikke spiser så mye, så har jeg ihvertfall nok mm til han. Skjønner ikke vitsen med å regulere NED melkemengda jeg da. Brystspreng har jeg ikke lenger uansett. Og det blir ikke samme produksjonen som ellers, bare etter hva baby faktisk trenger..
Gothminister Skrevet 28. januar 2008 #8 Skrevet 28. januar 2008 Ok,da skjønte jeg feil,for jeg tenkte på i lengden..
yret Skrevet 28. januar 2008 #9 Skrevet 28. januar 2008 Jeg gir etter, ellers er det ikke mulig å få i jenta noe som helst - hun er ikke så glad i mat. Hvis hun derimot er veldig sulten, f. eks om morgenen eller om vi har vært lenge på farten, får hun pupp først. Jeg tror man må prøve seg litt fram. Har man en unge med god matlyst, tenker jeg det er best å gi pupp først. Fram til ca 9 mnd, er det bare fint at mm utgjør hovedtyngden i kostholdet. (Gitt god vektoppgang og trivsel, så klart.)
camillah 2 små Skrevet 28. januar 2008 #10 Skrevet 28. januar 2008 Jenta vår har stor appetit for fast føde, så jeg ammer først. Hun klarer fortsatt å spise godt med grøt etterpå. Er ikke noe farlig at ungen blir litt mett for grøten, vel? Hovedsaken er vel at barnet blir mett?
Yrha Skrevet 28. januar 2008 #11 Skrevet 28. januar 2008 Det tenker jeg også. Og det er jo bedre at barnet får i seg mest mulig mm, og ikke mest mulig grøt? (joda, skjønner at enkelte vil slutte å amme, eller må få gitt babyen grøt av andre grunner, men her snakker vi generelt).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå