lillir Skrevet 27. januar 2008 #1 Skrevet 27. januar 2008 Litt av en overskrift men.. Har lest/hørt at mannen bør ejakulere minst 5 dager før befruktning,men spare opp svømmere 2 dager på forhånd. Stemmer dette? Og hvilken betydning har det???? Medisinene har påvirket humør og lyst hos meg,så vi har ikke holdt oss til dette.. Har det noe å si?? Skal ha uttak (og befruktning) på tirsdag,så da er det vel uansett for seint nå?
Madam-mim Skrevet 27. januar 2008 #2 Skrevet 27. januar 2008 Har hørt at mannen bør ha en utløsning 5-2 dager før han gir sædprøven. Satser på to dager før vi da. Det kommer vel litt ann på sædkvaliteten egentlig. Men tror ikke det har så veldig mye å si hvis sædkvaliteten er god.
MK73 Skrevet 27. januar 2008 #3 Skrevet 27. januar 2008 Vi fikk beskjed om at mannen bør ha regelmessig utløsning, men at han bør holde seg de siste 4-5 dagene før han leverer sædprøven. Grunnen er for å sikre best mulig sædkvalitet - den skal ikke være for gammel, men det skal også ha gått nok tid til at lagrene er fylte igjen :-) Sist glemte vi oss og hadde sex 2-3 dager før - men det var ikke noe problem. Kommer vel også an på hva slags sædkvalitet karen har i utgangspunktet. Lykke til på tirsdag!
purple Skrevet 28. januar 2008 #4 Skrevet 28. januar 2008 Det stemmer det du skriver lilirir. Her skulle ikke sæden være mer enn 4 dager gammel og ikke mindre enn 2 dager gammel. det har vi holdt oss til. Fått fine befruktiniger med en rate på 90 %.(mann har fin sæd kvalitet) Årsaken er for å få ut de friskeste og spreke sædcelllene. Om du ikke har lyst så kan mannen hjelpe seg selv vettu. mannen her har måttet det også. Ikke lett når en selv er full av hormoner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå