miobell Skrevet 27. januar 2008 #1 Skrevet 27. januar 2008 Jeg antar at dette er mer fabling enn sannhet dette, men er det ikke noe som sier at om en er mye kvalm i svangerskapet så blir det det kjønnet og om man ikke har mye svangerskapskvalme, så blir det DET kjønnet?? Husker ikke hva som var for gutt og hva som var for jente... noen som har hørt om dette?
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 27. januar 2008 #2 Skrevet 27. januar 2008 Har lest at ikke kvalm=gutt, kvalm=jente. Jeg tror ikke så mye på det selv, tror det er ganske tilfeldig. http://www.babyverden.no/templates/Article____412.aspx Tror likevel jeg får gutt. Har alltid trodd at førstemann blir gutt. Blir lettere sjokkert om det skulle vise seg noe annet )
lille anne Skrevet 27. januar 2008 #3 Skrevet 27. januar 2008 jeg var ikke kvalm i det hele tatt med sønnen min, men spydde i 9 måneder med dattera mi. er nå 7 uker og er kvalm av og på. ikke så intenst som ded dattera mi..
Happiness fødte 16.9 :) Skrevet 27. januar 2008 #6 Skrevet 27. januar 2008 Har aldri vært så kvalm som da jeg gikk med lillegutten min i magen
Gjest Skrevet 27. januar 2008 #7 Skrevet 27. januar 2008 Var kjempe kvalm da jeg skulle ha gutt. Men kvalmen slår ut på meg når jeg er trøtt eller for sulten. Min mor fikk 5 barn (jenter og gutter) Og ingen av svangerskapene hennes var like.... så jeg tror det er mer for morroskyld og for at svigermor skal ha noe å mase om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå