Billie Jean Skrevet 26. januar 2008 #1 Skrevet 26. januar 2008 Hva er det egentlig med folk som bare legger på seg og blir dvaske og feite? Har de ikke skjønt at det kun er trening og bra kosthold som funker for å komme ned i vekt? Blir helt oppgitt over alle de som tror at de får en slank og veltrent kropp bare de kjøper treningskort eller begynner på en eller annen pulverkur! 99% av grunnen til overvekt er latskap i kombinasjon med dårlig kosthold! 1% skyldes kanskje genene. Ikke skyld på det!
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #2 Skrevet 26. januar 2008 Jo, jeg skylder faktisk på genene. Jeg har ca 25 kg for mye, men jeg trener masse og spiser sunt. Det hjelper ikke. Og jeg er ikke lat, jeg har en jobb der jeg må bevege meg mye i løpet av en dag. Både mamma og pappa er kraftig overvektige (mer enn 25 kg ekstra!), så det har jo selvfølgelig med arv å gjøre.
Billie Jean Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 26. januar 2008 Hvis du bruker med energi enn du inntar i løpet av en dag MÅ du gå ned i vekt. Så hvis du trener masse så spiser du sikkert enda mer. Kanskje det er derfor du er så tjukk? Fordi du har fått inn dårlig kosthold med morsmelka? Synes det er helt uansvarlig av mange foreldre som propper ungene sine fulle av junk! Det er barnemishandling!
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #4 Skrevet 26. januar 2008 her er det nok bare min egen feil ja. synes overskriften på denna tråden var skikkelig 14is, men HI har et veldig godt poeng. jeg får ikke deilig kropp av å sitte i sofaen med pc'n å spise lørdagsgodt akkurat *ler* blei ikke fornerma av den der i grunn. men vekta får jeg se til etter svangerskapet her nå, ikke den som er høyest på viktig-lista mi for tia *ler*
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #5 Skrevet 26. januar 2008 rebel: har ei venninne som er ganske stor (bare rundt magen og haka av en eller anna grunn) hu trener og svetter hver dag, jobber og går skole, spiser sunt, ikke glad i godteri, spiser ikke monsterporsjoner, men likevel er hun slik. har vært det siden hu var lita jente. det er arv som gjør at hun er slik desverre, legene kan ikke hjelpe henne. så ikke ta alle under en kniv da, det blir usaklig. men at flesteparten kan for det selv (enten vi vil inrømme det eller ikke) er ikke til å stikke under en stol. hilsen anonym 15.29
Billie Jean Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #6 Skrevet 26. januar 2008 Det er vel ikke noe legene kan gjøre, dette må hun gjøre selv. Det er bare viljen det kommer an på. Tipper at venninna di har et stort godterilager som hun går og forsyner seg av når ingen ser på. Og så tror hun at så lenge det kun er henne sjøl som vet det, gjelder det ikke. Jaja, jeg er hvertfall glad jeg har litt selvdisiplin!
Tante Bassa Skrevet 26. januar 2008 #7 Skrevet 26. januar 2008 Fy søren så glad jeg er som ikke er opphengt i hvordan kropp jeg selv eller andre har....
Billie Jean Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #8 Skrevet 26. januar 2008 Det er du sikkert, i og med at du klikket deg inn på dette innlegget. Det er bare folk som prøver å overbevise seg selv om at kropp og vekt ikke betyr noe som sier sånt. (Og av en eller annen mystisk grunn er de som sier det alltid overvektige og slappe i fisken)
Tante Bassa Skrevet 26. januar 2008 #10 Skrevet 26. januar 2008 Hehe, jeg er verken overvektig eller spesielt slapp i fisken. Jeg mener bare at folk kan se ut akkurat som de vil, uten at jeg skal komme å fortelle dem at de må trene å spise riktig. Er revnende likegyldig for meg hva folk spiser, eller hvor mye de trener.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #11 Skrevet 26. januar 2008 vedder på at du er smellfeit egentlig jeg HI
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #12 Skrevet 26. januar 2008 DU ER JÆVLA DUM DU `Rebel without a cause`!!! OG AT DU VIRKELIG ER FØDT i `79, HAR BRA KROPP ELLER MENER DETTE SERIØST TROR JEG INGEN TING PÅ!!!! Nei og nei, sier jeg...!!! :O:O
Gjest Skrevet 26. januar 2008 #13 Skrevet 26. januar 2008 Er ganske enig med HI jeg. Selvfølgelig så er det trening og sunt kosthold som er de avgjørende faktorene. Men tror det er sånn at mange ikke helt har peiling på hva som er et sunt kosthold og nok trening. Da kan de selvfølgelig tro de lever sunt når de ikke gjør det. Og med tanke på gener, så kommer det nok mer gjennom arving av foreldrenes kosthold. Det er selvfølgelig unntak som kan spise rett og trene rett og allikevel har litt problemer. Men da kan grunnen være f.eks årevis med jojoslanking som har påvirket stoffskiftet.
Billie Jean Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #14 Skrevet 26. januar 2008 Hvorfor skulle jeg ikke mene det jeg skriver? Og hvorfor skulle jeg ikke være født i 79? Hvorfor skulle jeg ikke ha bra kropp? Hva slags idiotiske fjortisfakter er det å bruke SÅNNE motargumenter? Føler du deg litt truffet kanskje? (PS: Hvis du skal argumentere MOT er det ikke nok å skrive med store bokstaver. Det du skriver er jo like dumt uansett.)
TrustNoOne (but Me) Skrevet 26. januar 2008 #15 Skrevet 26. januar 2008 Jeg ELSKER den dvaske magen min, og mine fem kilo med pupper. Jeg koser meg med min Big Tasty og fem liters dunk med Cola med ekstra sukker i. Bare sjarmerende å måtte gå sidelengs gjennom døråpninger. Skal fore ungen min med melkepletter og sprutkrem når den popper ut. Denne kroppen er ikke bygd for fart. Snarere for sofasliting på høyt nivå. Kanskje det blir en OL-gren en dag? *drømme*
☆Lady Ma Ma☆m/påfyll:) Skrevet 26. januar 2008 #16 Skrevet 26. januar 2008 Da du først er i gang så hvorfor er det ikke noe bilder på profilen din da??
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #17 Skrevet 27. januar 2008 er vel dels enig med HI,men det finnes andre måter å si ting på...dessuten finnes det maaaange overvektige kvinner som er mer sjarmerende og har mye mer sexappeal enn de som rakker ned på dem....men jeg må si at de av dem som kler seg som uteliggere og propper i seg den ene store Mcmenyen etter den andre,med påfølgende stooooor softis med masse saus faktisk gjør meg kvalm....det faktum at de liksom bare har gitt opp og enda verre når de prøver å skylde på gener etterpå og syns synd på seg selv som er så stor..... jeg har selv vært meget overvektig og det vet jeg var kun pga latskap og dårlig kosthold,noe han jeg var sammen med ga blanke i,han skulle alltid ha junk,godter og cola,HVER dag og dumme meg klarte ikke å si nei....når jeg endelig gjorde det slutt med han og flyttet for meg selv,la om kostholdet og begynte å trene bare raste kiloene av,gikk vel ned 15kg på 3mnd.... men at dette gjelder "alle" syns jeg er å ta litt i,min svigerinne trener og spiser sunt,tilogmed begynt med Grethe Roede,men kiloene er virkelig standhaftige der i gården....hun er en av de som VIRKELIG prøver,men liksom ikke kommer noen vei....der må det sies at både faren,broren,bestefaren og onklene er ganske gode og runde da,så tror nok mye er genetisk der i gården....("heldigvis" er hun bare halvsøsteren til min sambo,så vi slipper unna....) påstanden "99% av grunnen til overvekt er latskap i kombinasjon med dårlig kosthold! 1% skyldes kanskje genene. Ikke skyld på det!" er nok veldig feilaktig...har du lest dette noe sted??kan du legge noe vitenskaplig studie til grunn for denne uttalelsen??
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #18 Skrevet 27. januar 2008 Hmmmm...Mener du virkelig at genene bare har 1% av skylda? Du må gå å gjøre leksene dine,for det er faktisk ikke tilfelle. Jeg har 3 barn som er høye og slanke.De kan spise hva de vil og det har de alltid gjort.Jeg selv har alltid vært tynn og hatt problemer med å legge på meg.Om du virkelig mener at BARE 1% skyldes gener,skulle jeg vært så tykk nå,at jeg ikke skulle kommet meg ut av senga.Jeg er veldig glad i søtsaker og jeg spiste en god del i alle svangerskapene mine og det meste jeg har lagt på meg er 10 kg. Jeg er 168 og var 57 kg før jeg ble gravid denne gangen.Så gener har faktisk mer å si enn du tror.Noen kan spise junkfood over en lav sko andre kan ikke,kommer an på forbrenningen man har det,vettu . Og bare så det er sagt,jeg er vel det man kan kalle LAT ;-)
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #19 Skrevet 27. januar 2008 DETTE MÅ DU LESE REBEL.(OG ALLE ANDRE,FOR DETTE ER FAKTA OM REBEL) Jeg er sikker på Rebel er drit feit,masse valker,stygg hud,celulitter,fotsopp,stygge nedspiste negler,innrøyka lunger,fett pistrete hår og masse store gule kviser i bolle trynet sitt. Og ikke nok med det tror jeg hun ikke er i stand til å få seg barn fordi det finnes ingen gubber som orker å nærme seg henne,da det lukter så stramt svette og hun er så jævlig stygg.
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #20 Skrevet 27. januar 2008 Anonym 10.46. I parantesen din står det at dette er fakta om rebel... Men i teksten din står det at du "er sikker" på "tror" osv... Hvor er fakta? Hvor kommer de fra? Hva har din tro og mening med fakta å gjør? Dette er ikke fakta men jeg tror du er bare veldig misfornøyd med din egen kropp og har et dårlig selvbilde, og heller bare er veldig misunnelig på rebels fantastiske kropp!!! Kan jeg kalle dette fakta mon tro??
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #23 Skrevet 27. januar 2008 det vktigste er at helsen er bra! Noen er store og andre er små sånn er det bare! Men å sitte på sin høye hest og skryte over hvor bra HI ser ut, er vel å ta seg selv litt vel høytidelig! Bedre og ha litt for mye rundt hoftene og ha det bra med seg selv enn å gå rundt og tro at man ser sååå deilig ut, men egentlig ikke ha så mye oppi knotten!!! Ta den du HI.. (Som for øvrig ser ut som hun ikke har mer å si i denne saken! Got lost for words?? )
Anonym bruker Skrevet 27. januar 2008 #24 Skrevet 27. januar 2008 Så har du de som er intelligente og slanke og pene. Sier ikke 40 kg og silikonpupper, men former uten valker og ryggflesk!! Som meg..
Smånetta 14.mai Skrevet 27. januar 2008 #25 Skrevet 27. januar 2008 Det er kanskje litt generelalister, eller HI? Har f.eks ei venninne som har vært dirkete tjukk hele livet. Hun lever på groveknekkebrød og grønnsaker, spiser under halvparten av det jeg gjør på en dag, og er allikevel kanskje 30 kilo overvektig. Hun har lavt stoffskifte som de ikke klare å regulere og som hun beviselig har arvet av faren sin - arv. Har ei annen venninne som var slank som ei sild, akkurat som moren sin, til hun fikk lymfekreft. Behandlingen, og spes kortison, har ødelagt kroppen hennes og nå er hun veldig overvektig. Hun trener og spiser sunt som en del av en sunnere livstil hun la seg til da hun gikk og ventet på friskmeldingen i fem år. Selv er jeg konstant undervektig, trener ikke mer enn sånn at jeg har en passe sunn hvilepuls, spiser sunt til hovedmåltider, men dytter inn tomme kalorier mellom måltidene. Jeg spiser mer enn mannen min, som er ganske storspist. Jeg har en mor som er nøyaktig lik og en sønn som har arvet min disposjon. Det er jo mulig det overhodet ikke har noe med arv eller andre omstendigheter å gjøre, men jeg kan ikke forklare noen av disse tilfellene på annen måte.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå