gladmamma:) Skrevet 26. januar 2008 #1 Skrevet 26. januar 2008 det er ikke bra for meg å gå på overtid. har vært så lite nervøs for fødsel og barnet frem til termin, men for hver dag nå gruer jeg meg mer og mer og blir redd for at ikke alt skal gå bra med barnet. er det noen som har erfaring med at babyen roer seg veldig rett før fødsel?jeg håper jo at det er grunnen til at den er så rolig.eller burde jeg ringe føden og be om en sjekk? noen råd?
BarnNr.4 :) Skrevet 26. januar 2008 #2 Skrevet 26. januar 2008 Om du er bekymret for barnet ditt, så ring føden og hør med dem Er ikke så mye vi vet vi som er her hinne egentlig... hadde heller stolt på dem på føden når det gjelder sånne ting Så ring dem, så får du nåkk vite det du lurer på Lykke til da:)
trebarnsmamma? Skrevet 26. januar 2008 #3 Skrevet 26. januar 2008 Ligg på magen en halvtime med begge hendene på magen og kjenn nøye etter - kjenner du liv da skal det være ok har jeg fått beskjed om på føden. Ikke alltid vi kjenner alle bevegelser i magen. Du kan ellers prøve å drikke iiiiiskald, søt saft, dette kan sette fart på knerten! Lykke til Om du er oppriktig bekymret ville jeg tatt en telefon.
gladmamma:) Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #4 Skrevet 26. januar 2008 takk for svar. har spist frokost nå og da kjente jeg litt, så det er hvertfall liv der inne. får kjenne litt på det utover dagen og ringer føden hvis det fortsetter å være lite. er så ekkelt når man begynner å tenke på at det kan være noe galt. har lyst til å få den ut nå så jeg kan se den og følge bedre med!
trebarnsmamma? Skrevet 26. januar 2008 #5 Skrevet 26. januar 2008 Jeg mente selvfølgelig at du skulle ligge på ryggen med hendene på magen! *rødme* :-D
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #6 Skrevet 26. januar 2008 Hei:) Jeg syns du skal ringe føden! Jeg gikk selv 5 dager over termin da jeg syns det plutselig ble litt mindre liv i magen(men det var liv) ringte føden og fikk beskjed om å komme. Ble tatt ul og det viste at det var meget lite fostervann og litt åpning uten at jeg hadde kjent noe som helst! Måtte bli på sykehuset, først strippet uten virkning, så satt i gang!! Bedre å være føre var!!!!
Axus' girlfriend Skrevet 26. januar 2008 #7 Skrevet 26. januar 2008 Hadde også ringt på føden, bare for å være sikker. Men har også lest at det ofte blir litt mindre aktivitet når det nærmer seg fødsel - barnet synker lengre ned, i tillegg til at det legger på seg og det blir jo trangt om plassen:)
Brunetta =) Skrevet 26. januar 2008 #8 Skrevet 26. januar 2008 Ta det hyelt med ro, det er vanlig det at det blir mibdre liv før fødsel. Om en eller to dager en denne ute.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #9 Skrevet 26. januar 2008 Ring føden!!! Da jeg fikk min første, hørte også jeg på rådene om at jeg skulle kjenne 5 bevegelser på en halvtime, evt etter å ha drukket saft eller spist is, og slo meg til ro med dette, selv om babyen var mye roligere enn før. Da han ble født, etter å ha blitt igangsatt 8 dager etter UL-termin pga lite fostervann, viste deg seg at morkaken delvis hadde sviktet, og babyen hadde hatt en skikkelig slankekur, var ganske så tynn - lå langt under alle skjema. Hadde gått ned minst 10% kroppsvekt før han ble født! Var ganske slapp den første tiden, og det var vanskelig å få ham til å spise nok - en gang tok det 1,5 time fra vi begynte å vekke ham til måltid til vi fikk kontakt med ham. Var for å være ærlig et mareritt! Denne gang kommer jeg derfor til å være veldig obs på fosterbevegelser når det nærmer seg termin, og i alle fall etter termin! Jeg skriver ikke dette for å skremme, men for å vise hvor viktig det er å være obs på fosterbevegelser, og ta dette på alvor!
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2008 #10 Skrevet 26. januar 2008 DET ER VELDIG FARLIG Å KOMME MED RÅD SOM: TA DET HELT MED RO! DETTE ER HELT VANLIG OSV... HÅPER VIRKELIG AT DE/DEN D GJELDER IKKE TAR DISSE RÅDENE SERIØST! OG HELLER TAR EN TLF FOR MYE ENN FOR LITE... SKJØNNER IKKE ÅSSEN ENKELTE TØR Å KOMME MED SLIKE RÅD!!! SKJERPINGS!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå