Sivert Skrevet 26. januar 2008 #1 Skrevet 26. januar 2008 Hei Jeg blir litt usikker etter å ha vært her inne noen uker..Det er så mange som snakker om tidlige ultralyder, Hcg-nivåer osv.. Er det vanlig å gå og sjekke dette så tidlig som i uke 6? De fleste skriver at det er vanlig å få første timen hos legen rundt uke 10 - 12, men synes det er så utrolig mange som er hos legen leeeeenge før den tid. Hva er det som er vanlig? Og hvorfor er det så mange som sjekker Hcg-nivå og har utralyder så tidlig?
chick28 blir trebarnsmamma=) Skrevet 26. januar 2008 #2 Skrevet 26. januar 2008 Det har nok mye med tidligere forhold, de som har vert uheldige å mistet en eller flere ganger, hatt SA, MA osv får tettere oppfølging og blir dermed sjekket oftere og tidligere. Har du et normalt svangerskap uten problemer bak deg kan du bare slappe av og ta det med ro, bestill deg en time til første kontrollen når det nærmer seg to-tolv uker=) Lykke til=)
Sivert Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 26. januar 2008 Skjønner Jeg skal til legen om litt over 1 uke, og er da i min 8. uke Jeg er ikke det minste bekymra for noenting når det gjelder dette svangerskapet, men lurte bare på hvorfor det er så mange som driver med ultralyder og Hcg-målinger. Jeg bare koser meg og nyter tilværelsen Takk for svaret
chick28 blir trebarnsmamma=) Skrevet 26. januar 2008 #4 Skrevet 26. januar 2008 Helt i orden=) Jeg er 8 uker i dag og dette er prøverør så jeg har vert på en UL og skal på en om to dager igjen... Har målt hcg også... men hadde jeg blitt gravid på vanlig vis uten SA tidligere så haddenok saken stilt seg annerledes, er nok greit å slippe alle kontrollene så tidlig også, svangerskapet blir sååå langt=) Bra du nyter det, fortsett med det!=)
Sivert Skrevet 26. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 26. januar 2008 Du har prøverør ja Så spennende da!! Jeg jobber med nyfødte, og det er utrolig mange ivf'er for tiden, og derfor veeldig mange tvillinger Håper det går knirkefritt for deg dette svangerskapet! Det er jo litt ekstra følsomt og ikke minst slitsomt når man har vært gjennom det dere har. Masse lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå