Gå til innhold

Tips til en enkel og god middag eg kan lage i morgen til 8 voksne? :)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tar imot med stor takk... Har liksom lyst å lage noe enkelt, men ikke taco liksom. Det er så "vanlig" :)

 

hjelp meg :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Chicken Tandori!

Kjøp ferdige pakker, kylling og naanbrød. Veeeeldig enkelt og kjempegodt!!!. :)

Skrevet

Kjøp et par-tre poser med soppsaus (Kantarell og champingnon) Kutt opp kyllingfilet, lløk, paprika og brokkoli.. Stek kyllingfilet. Legg brokkoli i bunnen av en ildfast form, legg over kyllingfilet, løk og paprika. Hell over sausen og ta ost på toppen, og inn i ovnen i ca 20-25 min..

 

Jeg krydrer også med litt hvitløk eller hva man måtte ønske.

Du kan også bruke grønnsaker som du selv liker.

Kjempe deilig altså.. Server med ris, salat og baguetter..

Skrevet

Tapas!

Spekeskinke/serranoskinke, ulike grønnsaker som marinerte champingonger, squash, tomater, artisjokker etc., aioli, ulike pølser, litt oster (manchego), oliven i varianter, kyllingklubber, hvitløksreker... egentlig det du liker og vil ha. Nam!

Skrevet

Kylling gryte :

 

2stk ferdig grillet kyllling ta å rensk dem å lag kjøttet i passelige biter ikke ta med skinnet.

1stk sqaush

2stk paprika valgfri farge

1stk løk

champinong hvis du liker det en passe mengde helst fersk

litt fersk chili ikke ta med frøene for da blir det veldig hot hehe..

3pk fløte og litt maizena som tykkningsmidel.

serveres med ris og baguetter med eller uten hvitløk. Og gjerne litt salat.

 

Slik gjør du:

 

rensk kyllingen

skjær opp grønnsakene i passe biter og fres dem litt på panna

ha så grønnsakene i en kasserolle,ha i fløten og kjøttet. La det småkoke litt å tilsett maizena til passelig tykkelse. Kok ris og stek baguetter:) Kjempegodt:)

Skrevet

mange supre tips - tusen takk :

Skrevet

litt kjedelig kanskje, men du kan jo lage kyllingfilet, salat, ris og saus? evt pommes frites i stedet for ris. Kyllingfilet kan du jo legge i en ildfast form, og steke i ovnen, salaten kan du lage på dagen, og ris og saus tar ikke så lang tid.

Skrevet

ta ca et kg kjøttdeig, spe den omtrent som til kjøttdeig, men ha i endel mer væske. Kok opp en pose frosne grønnsaker etter ønske, bland dette i kjøttdeigen. Ha alt i langpanna og stek på 150 grader ca 1- 1,5 time. nam nam. Enkelt og raskt å lage. Server med kokte potetr og evt salat eller grønnsaker til. Ikke nødvendig med grønnsaker siden det er i kjøttpuddingen da, men samker godt likevel. Kan også lage saus å ha til.

Kan varierers masse med forskjellige grønnsakblandinger og forskjellige krydder i.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...