Gjest Skrevet 25. januar 2008 #1 Skrevet 25. januar 2008 Jeg har bare lyst til å fortelle at en vrang bf kan vise seg å bli en god bf, for alle dere som sliter med bf her inne. Når jeg ble gravid sa bf at jeg måtte ta abort, jeg ødela livet hans og var slem og fæl som nektet å ta abort og han ville i allefall ikke ha noe med ungen å gjøre om jeg beholdte. Jeg slet mye gjennom graviditeten og var bitter på han, han var også bitter på meg så vi snakket veldig lite sammen. Dagen jeg fødte kom han og mamman hans på føde for å se lille og gi oss gave..Siden vi skulle ta dna test holdt familien hans litt avstand til meg og lille selv om alle kunne se at det var hans. Bf kom på besøk igjen først en måned etter at lille var født og samværet var ganske så sporadisk rett og slett. Så kom svaret på dna testen og han var såklart pappan, da begynte familien hans å ta oss inn i varmen, vi hadde en fin dåp der alle var tilstede og mamman hans var en av fadderne. Samværet var fortsatt litt sporadisk, men bf innrømte at han var glad jeg ikke tok abort nå når han er blitt kjent med lille. Før jul nå ble vi enig om to faste dager i uken han skal komme å besøke lille, det går utrolig nok ganske bra, han møter opp hver gang omm enn litt sent på dagen noen ganger, han mater,steller.leker og legger lille de dagene han er her og vi prater greit sammen, han begynner å bli mere og mere trygg på seg selv som pappa og det vises i måten han er med lille på, han er blitt kjempeflink og spørr ikke lenger hvordan han skal gjøre ditt eller datt, før strevde han når han skulle stelle lille, men nå går det glatt og han leker og pludrer med lille så han ler på stellebordet når han steller han. Bf er rett og slett kjempeglad i lille og gjør sitt aller beste for å vise at han kan være den pappan lille trenger:) Så det finnes håp jenter bare man er tålmodig og svelger noen kameler underveis:)
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2008 #2 Skrevet 25. januar 2008 Amen til deg. Hadde ikke klart det heller ikke onsket aa ta en som hadde behandlet meg saa styggt inn I mitt hjel. Lykke til til deg.
Maria8 Skrevet 25. januar 2008 #3 Skrevet 25. januar 2008 Veeeel, selv gode menn kan te seg dumt i enn situasjon som kommer overraskende på. Være det vi kaller drittsekker og det som verre er. Når babyen er her sre de kanskje at det ikke er verdens undergang, snarere tvert i mot!!b Jeg stemmer FOR å svelge noen kameler for barnets skyld.. Men vi har vel alle våre grunner til å gjøre som vi gjør..
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2008 #4 Skrevet 25. januar 2008 Så bra at det ordner seg for deg!! Og for Lucas og pappan! Jeg må jo si at du virker virkelig som en oppegående jente! Tror vi (tar en sjans og sier vi) som vil gi far en sjanse, ikke vil være "egoistiske" men likevel setter grenser, vinner på det til slutt. For alle, både barm, far og mor. Jeg skal ikke si at det er det rette å gjøre i alle tilfeller! Men jeg tror det er lurt å la far få litt tid på seg noen ganger, men samtidig ikke ta fra han noe eller presse til noe. Men også sette klare og tydelige grenser. Da får de tenkt seg om, og det er ikke så ille likevel.
Miss Misantrop Skrevet 25. januar 2008 #5 Skrevet 25. januar 2008 La oss haape at dere har rett og at alle vinner paa det tilslutt. Vil derimot ikke vaere med aa unnskylde alle disse mennene med manglende impulskontroll som faar gjor allt paa sine premisser til sin tid. Inn I mitt hus, under mine 4 vegger kunne han bare dromt om aa faa sette sine fotter etter noen form for utskjelling eller forsok paa aa presse til abort. Spiller ingen rolle hvor fustrert, sint eller redd han var. Han er da voksen. Men for deles del faar vi haape det ordner seg til det beste for barna og dere selv.
Gjest Skrevet 26. januar 2008 #6 Skrevet 26. januar 2008 Nei det er aldri lett å svelge sine kameler og jeg tenkte før at bf aldri skulle få sette føttene sine i mitt hjem, at jeg aldri ville tilgi at han maste så hardt om abort og aldri tilgi oppførselen hans under svangerskapet, men for at lucas skulle få ha en pappa har jeg svelgt disse kamelene og jeg ser jo at det er verdt det når jeg ser hvor glad han er i lucas:) Jeg tror det finnes håp for mange av dere som opplever en vrang bf, han kan fort snu når barnet er ute og bli en god pappa, da er det for barnets skyld viktig å gi en sjanse til å bli en god pappa selv om man er bitter og skuffet over bf, men alt med måte såklart, er forskjell på en vrang bf og en helt tydelig manipulerende drittsekk av en mann som er nærmere psykopatisk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå