Lillefy Skrevet 24. januar 2008 #1 Skrevet 24. januar 2008 Jeg hormonell og pissesur for tiden, men hør her,-her kommer det et hjertesukk: Min mann mener helt ærlig at han viser meg at han elsker meg ved å komme hjem om ettermiddagen og ta seg av hus, hjem og barn 50%. Granted: dette gjør han. Absolutt like mye på banen som jeg er. Men hvorfor føler han at han skal belønnes for dette?? Bare fordi "alle andre menn" gjør som de vil og lar kona sitte med hele ansvaret, så får han da ikke ekstrapoeng for å ta like mye ansvar som meg!!!!! Det er da en jævla SELVFØLGE!!! Er bare så drittlei av å snakke med ham om å føle meg sårbar og "ulekker",-og få til svar at jeg jo må vite hvor mye han elsker meg siden han skynter seg hjem hver dag!!!! Som om det får meg til å føle meg spesiell!!!! Hva skal til for å få han til å forstå at det JEG ønsker meg er et kompliment i ny og ne, eller at fyren faktisk gjør noe for meg UTEN at jeg forlanger det og diskuterer meg fram til det hver j...gang!!! Nå går jeg rundt som en furie, etter å ha prøvd å snakke til den patetiske fyren om dette flere ganger uten resultat, og han har trukket hodet inn som en skilpadde og gjør selvfølgelig ingenting. grrrrr
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #2 Skrevet 24. januar 2008 hahahah ja hva faen?? GUllmedalje til deg for at du tar din del av ting. asshole.. hver gang gubben begynner sånn..men jeg tok ut av oppvaskmaskina forrige lørdag.. da sier jeg gullmedalje til deg din fitte:P blir sååå sint.. som vi er skapt til å vaske ,mage mat og rydde
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #3 Skrevet 24. januar 2008 Eller dra den.. klapp klapp klapp ...
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #4 Skrevet 24. januar 2008 Jeg har en mann som syns det er å hjelpe til hvis han lager mat og vasker opp samt innimellom skifter/passer på dattera vår,men vaske klær,rydde og vaske stue og bad samt rydde og skifte på soverom/seng er liksom min jobb.Grrrr,¤%#¤%"#&"!!!! Jeg blir jo så j**** sur da han ikke hjelper til med hus og hjem og får da som svar ;når vasket du opp sist? da tror han at han skal få et takk men takker han meg da han går i rene klær eller kan sitte på en ren do osv?!! neida. Jeg skjønner deg fullt ut HI,jeg blir så sint at jeg nesten sprekker. jeg spør om han savner mor si så fælt får han flytte hjem men da er det bra i 2 dager så er det like jævli igjen..... kick some ass!!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #5 Skrevet 24. januar 2008 HERREGUD DAMER!!! slutt å syt over mannfolka deres! Vær gla dere har dem... visst dere er så jævla ufornøyd med alt dem gjør, så kvitt dere med dem da! Jeg skjønner dem veldig godt! de er jo på jobb hele dagen, så ikke forvent at dem skal vaske, rydde, passe unger, lage mat osv når dem kommer akkurat hjem fra jobb! det skal jeg låve dere at det hadde dere ikke gjort selv!!! Når min mann kommer hjem, så er det eneste jeg forventer av han, at han takker for maten jeg har laget Så om dere kansje sluttet å gnelle om alt faen, så kansje han gidder å begynne å gi dere komplimang om hvordan dere ser ut og om alt dere gjør i huset!!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #6 Skrevet 24. januar 2008 i min situasjon jobber jeg fullt.. 2 barn en i barnehage og en på skole. Du mener som du skriver at jeg ikke skal forvente at han gjør like mye som meg??
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #7 Skrevet 24. januar 2008 Regner med at du ikke har barn fra før og heller ikke jobber?
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2008 #8 Skrevet 24. januar 2008 selfølgelig om du har 2 jobber å alt det der, så kan han ikke forvente alt det der av deg, men om man går hjemme å har kun ungene sine, så synest jeg at man kan gjøre ting hjemme Men om det er din sitvasjon, så forstår jeg deg. Å til deg HI: jeg har akkurat blitt sykmeldt, jobbet fast HVER dag, og har unger fra før jo.
Lillefy Skrevet 24. januar 2008 Forfatter #10 Skrevet 24. januar 2008 jeg er i fulltidsjobb og vi har to unger. Eneste forskjell mellom oss er at jeg er gravid med bekkenløsning og låsning, og han er frisk. Men hva har det med saken å gjøre?? Vi gjør 50/50 hjemme, men hvorfor er det så fantastisk av ham og ikke av meg??
Lillefy Skrevet 24. januar 2008 Forfatter #11 Skrevet 24. januar 2008 Og forresten så har jeg ikke spurt hvor mange jobber eller unger du har, så jeg er litt usiker på paragrafen rettet til HI (meg) på slutten der... Tror uansett at du har misforstått litt?? Poenget er: dersom din gravide kone sier: "jeg føler meg så dritt akkurat nå: vil du ikke være søt å si noe fint til meg som får meg til å føle meg elsket igjen??" (yadayadaya) Og han sier: jeg kommer jo hjem etter jobb hver dag. Det må jo bevise hvor mye jeg elsker deg. ?????? Å prøve å poengtere at det burde være en selvfølge for en mann med to barn (snart tre) er nyttesløst. Han føler tydeligvis selv at han må være guds gave til kvinnen fordi han tar sin del av jobben her hjemme, i forhold til kompisene. Hvilepute for flinke gutten vet du. Hva med å komme med en blomsterkvast en gang?? Eller bare gi et kompliment!! Neida. det får holde at han er så flink at han kommer hjem hver dag!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå