♥lurelure♥ Skrevet 23. januar 2008 #1 Skrevet 23. januar 2008 Hei! Noen som vet om hva mulighetene er for å kunne ha "pumpetid" på jobben? Jobber i et privat firma.... Hva er vanlig, hva kan jeg kreve?
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 23. januar 2008 #2 Skrevet 23. januar 2008 Etter hva jeg har skjønt er det opp til 2 timer for barn under 1 år, og 1 time for barn over 1 år. Du må ha legemelding på at du ammer da (hvordan det foregår aner jeg ikke...)
Tinden ruger på nytt gull Skrevet 24. januar 2008 #4 Skrevet 24. januar 2008 Det Sanasol sier er ikke helt riktig. Her er tekst fra Arbeidsmiljøloven: 12-8. Ammefri Kvinne som ammer sitt barn kan kreve den fri hun av den grunn trenger. Fritiden kan for eksempel tas ut i minst en halv time to ganger daglig eller som redusert arbeidstid med inntil én time hver dag. MEN: enkelete private firmaer kan ha ordninger utpver dette, så du bør høre med arbeidsgiveren din. Jeg får kun det som står over, til tross for at jeg jobber i et privat firma. Jeg tok kontakt med lønn og pers, som ville ha en bekreftelse fra min nærmeste sjef om at jeg ammet. Trengte ikke noen legeerklæring, men kan hende din arbeidsgiver vil ha det. Hør med sjefen din, evt lønn og personalsjef
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå