Gemini7 Skrevet 21. januar 2008 #1 Skrevet 21. januar 2008 Jeg hadde et ganske stort SF-mål på sist kontroll (første gangen jeg målte det), er nå i uke 24. Det lå noen hakk ovenfor det grønne feltet rundt "normallinjen". Legen sa at jeg ikke har "mer enn jeg trenger på kroppen", men at målet jammen var bra. Og kan være fordi jeg er ganske smal at magen blir mer utstående. Hun ville dog måle igjen om et par uker bare for å se at kurven utvikler seg jevnt. Jeg har nå begynt å tenke på om det har å gjøre med mye fostervann (hun sa ikke noe om det)- er det i så fall noen spesiell fare/tilstand forbundet med det?
Lille`mor & lillebøll Skrevet 21. januar 2008 #2 Skrevet 21. januar 2008 Leste nettop i bladet gravid at dette med mye eller lite vann,hvet de lite om i forhold til om det er noe galt med barnet. Men på sykehuset idag sjekket jeg fostervann pga lillegutt har tett nyre.Mye fostervann kan være et tegn på tett nyre for da får ikke barnet svelget og tisset ut urinen. En tilstand som er ufarlig..IKKE bli skremt... Kanksje de trodde du har mye nå,men neste agng er det normalt igjen.. Tror ikke du skal tenke så mye på det. LykKe til videre i svangerskapet.=)
inakvad Skrevet 21. januar 2008 #3 Skrevet 21. januar 2008 Hør på neste kontroll du. Jeg var til ekstra ultralyd for en uke siden (uke 32) da målte legen fostervannet, og jeg har mye, men ikke for mye. Har man for mye kan det være en indikasjon på svangerskapsdiabetes sa han, men det sjekkes jo opp gjennom urinen gjennom hele svangerskapet også. Jeg har også en veldig smal midje,og han sa det har minimalt med SF-målene å gjøre(jeg spurte siden jeg synes magen er stor i forhold tl hvor mye jeg har lagt på meg ellers og sånn var det sist også). Det som derimot kan ha noe å si (sa i alle fall han), er hvor sterke magemuskler man har (og jeg må inrømme at de har blitt litt lite trent i dette svangerskapet fordi jeg har vært dårlig...).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå