Gå til innhold

Hvordan få babyen til å ta flaske???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg begynner å miste melka, så min 4 mnd gamle baby må lære seg å drikke av flaske. Men han får det ikke til... Han bare tygger på tutten og gråter fordi han er så sulten. Men jeg har jo ingenting...

 

Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Presse ut noen dråper slik at han til slutt forstår at det er noe inne i flasken. Kanskje du må prøve ut flere flaske tutter. Min ville ikke ha avent og mam i bedynelsen kun chicco først.

Skrevet

Hvor får jeg kjøpt chicco?

Skrevet

Apotek1 og Allianse apoteket selger de i allefall.

Skrevet

nice c",)

 

takk takk.

Skrevet

Min ville ikke ha andre flasker enn di lange di selger i matvare butikken :)

Skrevet

Kan være en fordel at andre enn du prøver å gi han flaska. Han er jo vant til puppen din, så han kan bli sur når du tilbyr noe annet enn den.

Jeg ble også lært på føden at en kunne ta ene handa under haka til bebin, bruk tommel på ene kinnet og fy fy fingen på andre kinnet og trykk forsiktig så munnen former seg bedre rundt smokken på flaska.

Malt har også funket for flere, smør litteså malt på smokken på flaska, er jo en fordel at han liker malt da :P men om han gjør det og kjenner smaken av det, så begynner han jo å suge, da kommer melka og han da forstår han kansje at her har han mulighet til å bli mett :)

 

Lykke til, dere får det nok til snart skal du se =)

Skrevet

så lurt! Skal prøva me litt malt på c",)

Koss går da me dåke då? Såg deg på sortland her for ei stond si...

Skrevet

hehe så han liker malt? :P

veslo her fekk malt i sokken hos nissen hu, går ne på høykant hihi

Jo her går det berre fint, littlo vekse å blir lissom meir å meir voksen for kvar dag. E so kjekt å følge me dei i den aldern dei e i no syns eg :)

Åsså e eg jo blitt tante te to små tulle og no, så Mathea får no ein liten flokk hu kan leka seg me =)

Går da me dåke då, ja meina eg har sett deg eit par gonga på sortland =)

Skrevet

Jeg har å plagdes med å få tvillingene mine til å ta flaske, de er 4 mnd å idag prøvde jeg Nuk smokkene for første gang, å begge drakk med en gang!!!!!!!!

 

Så prøv Nuk latex smokkene!!!!!!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...