Gå til innhold

Okei, jeg trenger hjelp jenter! vil IKKE miste melka!!!!!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Philip på snart 4 mnd har vært syk i 11 dager. Han har spist myyyye mindre enn normalt på denne tiden, å jeg frykter at jeg holder på å miste melka. Kjenner ikke spreng, å får bare pumpet ut 10-20 ml selv om det er timesvis siden siste amming. Så hva annet enn å pumpe jevnlig kan hjelpe til med å få opp produksjonen?

Sykepleieren på sykehuset (var innlagt der et døgn) sa at melka ikke ble helt borte siden jeg hadde så mye melk før han ble syk, men klarer ikke stole helt på det. Så råd ønskes, hjelp meg få masse melk igjen :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er absolutt ingen ekspert, men har selv hatt problemer med lite melk. Jeg fikk tips om og legge barnet ofte til brystet. Kan gjerne være 10 måltider på et døgn! Du kan jo også prøve med amme te!

Gå inn på ammehjelpen.no, så får du noen tips og gode råd. Lykke til!

Skrevet

som regel vil ikke melka forsvinne. enkelte kan få i gang produksjonen igjen opp til et år etter ammeslutt!!

 

så ikke fortvil, bare belag deg på noen slitsomme økedøgn når poden får igjen matlysten.

 

drikk masse vann, og forsøk å pumpe deg ofte, så opprettholder du produksjonen. så kan du jo samle deg opp et lite lager melk i frysa, til badeterninger og grøt:)

 

 

Skrevet

Dette fikk jeg høre skulle få opp produksjonen igjen:

Maltblokker

Alkoholfritt øl

ammete, helst den til helios

drikke masse vann

legge han til ofte i ett par døgn, gjerne annen hver time

ammet ihvertfall en gang på natten eller pumpe seg

slappe mye av

Det er viktig at man ikke stresser med det (prøv ihvertfall så godt det lar seg gjøre), for stresser man så blir alt bare feil.

 

Lykke til

Skrevet

Kanskje du kan prøve Syntocinon spray før du pumper? Jeg fikk ikke til pumpingen før jeg prøvde denne, men nå går det helt fint. Da kunne du kanskje pumpe mens han er syk?

Skrevet

jeg fikk opp min produksjon ved og drikke vørterøl, og ammete.. funket for meg hvertfal.. lykke til ;o)

Skrevet

Akupunktur hadde kjempevirkning på meg. Hadde akkurat ammet, men fikk melkespreng etter 10 min på benken. Skikkelig trøkk. Dyrt, men effektivt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...