Tia med 2 ♀ Skrevet 19. januar 2008 #1 Skrevet 19. januar 2008 Mannen min jobber i en resturang og nå skal de stenge for 2 uker da de plutselig har funnet ut at kjøkkenet skal pusses opp. De ansatte må derfor ta 2 uker fri og ser ut til at de ikke får lønn. De har fått beskjed idag om at de skal på møte i morgen. Kan de gjøre dette i følge loven? er snakk om at de skal på møte i morgen så kommer resturangen til å stenge 1-2 dager etterpå. Så er ikke som om han får mulighet til å skaffe annet i de 2 ukene heller. Er jo krise for oss og andre der hvis man plutselig ikke får betalt i 2 uker. De har kontrakter på fulltids jobb, men får betalt etter når de er stempla inn. Altså timeslønn. Blir litt fortvila når det er sånn, endelig fikk han seg ny jobb for bare 2 mnd siden og så blir det plutselig sånn.
esmase Skrevet 19. januar 2008 #2 Skrevet 19. januar 2008 Kan det være at de har fått pålegg fra Mattilsynet om å utbedre? At de derfor må stenge for å forbedre kjøkkenet?
Tia med 2 ♀ Skrevet 19. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 19. januar 2008 Neida de kom ut av besøket fra mattilsynet uten en skramme, kjøkkenet skal forbedres fordi de skal utvide resturangen. Det ble plutselig tatt rakse avgjørelser fordi de fikk nye eiere. Men de vil nok miste flere av sine kokker og kjøkken ansatte, sikkert servitører også hvis de permiterer dem i 2 uker uten lønn på så kort varsel. Mannen min har jo vært der et par mnd men hva med de servitørene som starta sist uke..... Sikkert enda mer surt for dem.
esmase Skrevet 19. januar 2008 #4 Skrevet 19. januar 2008 Kan han ikke ta kontakt med forbundet da,hvis han er organisert? Eller evt høre med noen som kan dette? Det hørtes jo merkelig ut,skulle i det minste trodd at de enten fikk lønn i disse to ukene,eller beskjed i god tid.
Tia med 2 ♀ Skrevet 19. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 19. januar 2008 Han er desverre ikke organisert men sikkert andre som er. Problemer er at 90 prosent av de som jobber der ikke er noske, inkludert min mann. De er liksom fra hele kloden. Australia, Usa , Sør amerika, asia, storbritania også videre. Så kan vel hende at de tenker at de derfor ikke kan reglene for Norge eller at de har vanskligere å finne noe nytt. Får vente å se hva som blir sagt på møtet i morra og så får jeg undersøke hvordan reglene er.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå