Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #1 Skrevet 19. januar 2008 Noen her som er fornøyd med den? Blir enten den med base, eller maxi cosi uten base for det blir for dyrt.. men maxi cosin skal jo være så mye bedre.
Katharina88*Angelica08 Skrevet 19. januar 2008 #2 Skrevet 19. januar 2008 Jeg har hørt at flest er fornøyd med acta graco med base. Veldig praktisk sier de.. mange som selger de brukt på finn.no også!
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #3 Skrevet 19. januar 2008 Vi tørr ikke å kjøpe brukt bilstol av noen vi ikke kjenner. men takk for tipset. Håper på flere synspunkter på disse to stolene.. samboer vil ha maxi cosi, jeg vet ikke da det ser ut som babyen ligger mer i akta graco stolen + at den var mye billigere, til og med med base!!
Solskinnstrall Skrevet 19. januar 2008 #4 Skrevet 19. januar 2008 Vi har kjøpt acta graco. Har lest i en test - lurer på om det var i bladet Motor eller no? Men der stod det at den var bra- og i følge forhandlere som selger begge deler så skal det ikke være store forskjellen. Men maxi cosi har vært lenger og er vel mere kjent på markedet- derfor kan de ta den prisen de tar. Helt horibelt! Rett over 3 tusen skal de ha på babyshoppen for den med base- så kan du få acta graco til under halve prisen!! Vi kjøpte med base vi da- syns det så litt mere stabilere og tryggere ut:)
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #5 Skrevet 19. januar 2008 Vi har kjøpt acta graco med base. Sambo kjenner 2 som eier en barnebutikk, som sier at disse er de de selger mest av. Og de har heller ikke hatt noen klager på dem ang. sikkerhet =)
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #6 Skrevet 19. januar 2008 ja det er ganske stor prisforskjell. Samboer spurte tidligere i uka om han fikk lov å ta bilstol oppdraget, og det skulle han selvfølgelig få lov til. Han kom akkurat fra barnas hus og har blitt overbevist om maxi cosi, så da blir det den Uten base, for han har fått prøvd å sette den i et sete med å bruke bare bilselen, og han synes ikke det var noe styr, ikke noe som var verdt det som basen koster iallefall, også blir ingenting i veien hvis noen skal sitte på osv. Men takk for at dere skrev inn dere som gjorde det
Ladybug~N&E Skrevet 19. januar 2008 #7 Skrevet 19. januar 2008 vi har acta graco logico s med base. kjempefornøyd!!!!! lillemann sitter godt i den. den sitter godt fast, det er god sidebeskyttelse, solskjerm og basen kan heves slik at setet får en god stilling uansett helling i baksetene. også er det heeelt sikkert;) eneste er at den er mye tyngre enn maxi cosi... men hvor mye drasser man rundt på et bilsete uansett da??
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #8 Skrevet 19. januar 2008 Vi har akta graco med base, og er veldig fornøyd. Han har brukt det som reserve til han var 13 kg (ca 2,5 år). Kunne ikke ha mye klær oppi på slutten, men barn i bilstol skal ikke ha mye klær, da sklir selene ned.
GuriMalla - ♀♂♂ Skrevet 19. januar 2008 #9 Skrevet 19. januar 2008 Vi hadde sånn stol med base til datteren vår og var veldig fornøyd. Skal bruke den til nr 2 også. Maxi cosi er testvinner men husker ikke helt hva som var bedre med den enn acta gracoen. Det som er greit med basen er at man slipper alt styret med beltet hver gang ut og inn av bilen. Og med små babyer så er det jo mye lettere å ta med hele stolen i stedet for barnet. Ofte sover de jo også i stolen.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #10 Skrevet 19. januar 2008 Jeg ville ikke kjøpt Maxi Cosi, med mindre jeg hadde hatt masse penger til overs..For base vil jeg ha, siden det er enda tryggerr! Akta Graco Logical S er jo like bra og den får du med base!! Ingen tvil om hva jeg velger da nei.. Selvsagt prøver de som selger stolene å overbevise oss om å kjøpe det dyreste.. Les om Akta Graco før dere bestemmer dere! Virker kanskje greit å feste stolen til beltet nå, men når dere skal gjøre det om igjen og om igjen og om igjen..Da er det mer lettvindt med base! Og det er som sagt tryggere! Hvorfor ikke kjøpe den med det da?!?
Fruktmos- 2 prinsesser:) Skrevet 19. januar 2008 #11 Skrevet 19. januar 2008 Vi kjøpte den til forrige og skal bruke den denne gangen også. Veldig fornøyd
Lofotjenta og gull nr.5 på tur Skrevet 19. januar 2008 #12 Skrevet 19. januar 2008 Kjempefornøyd her også....
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #13 Skrevet 19. januar 2008 nå hr jeg lest opp alt det dere sier til samboer, men han er fortsatt overbevist om maxi cosin og at man ikke trenger basen. at vi heller får kjøpe den etterhvert hvis vi ser at vi faktisk bruker stolen endel, for da er sikkert basen gull verdt. Jaja, han fikk oppdraget, jeg har prøvd å overbevise han mot akta graco noe jeg selv ville valgt, så jeg kan ikke si noe på det
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #14 Skrevet 19. januar 2008 Venter vårt tredje barn og har hatt bare Maxi Cosi seter og vært veldig fornøyd. Men vi har hatt maxi Cosi Citi, det er ikke mulig å ha det med base. Maxi Cosi Citi har ok størrelse, har brukt det ca ett år begge ganger. Denne gangen må vi ha en stol med base pga av det er vårt tredje barn og pga de andre to er det mye kjøring, mye inn og ut av bilen (barnehage, skole, hobbier etc) Men den modellen som kan brukes med base (Cabrio tror jeg) virker så veldig smal i ryggen og når vi skal få tredjemann i mars er h*n allerede ganske stor til høsten og når også vinterklærne skal på da tror jeg ikke det går an å bruke den stolen, men har ikke lyst til å ha en stol for et halvt år bare. Så jeg tror det blir Akta graco for oss også. Mest pga at Maxi Cosi er så smal i ryggen.
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #15 Skrevet 19. januar 2008 Kan du gi oss hans argument for å velge Maxi Cosi da?? Er det fordi kvinners råd ikke er bra nok eller noe..? Hehe!
Ny bolle i ovnen! Skrevet 19. januar 2008 #16 Skrevet 19. januar 2008 Vi kjøpte Acta graco til førstemann og har vært strålende fornøyd med den. Kan uten betenkeligheter anbefale den. Synes det er en stor fordel å ha base. Tror det er fortere å motere bilstolen feil når man ikke har en fast base. Da må man kun forsikre seg den ene gangen om at basen er motert rett. Du hører tydelig et klikk og merker når stolen er på plass i basen, det gjør du ikke med en vanlig blistol. Vår hadde fin helling på ryggen og god støtte rundt hode, noe som vi har satt stor pris på. Brukte dette setet til gutten vår til han var ca. 1 år, da kjøpte vi Recaro youngsport, dette setet er vi også veldig fornøyd med. Akta graco setet skal vi bruke til nestemann som kommer i mars!! Lykke til med valget!
Tobias og Robin Skrevet 19. januar 2008 #17 Skrevet 19. januar 2008 Anbefaler ikke acta graco til dere som har slitt med bekkenløsning i alle fall, det er jo drit tungt... Jeg valgte maxi cosi nesten bare av den grunn at det er mye lettere...
Anonym bruker Skrevet 19. januar 2008 #18 Skrevet 19. januar 2008 maxi cosi har kommet best ut i test.. han har sammenligna testene som har blitt gjort. og da var maxin sikrere. i blant annet sidekollisjon. maxi fikk 69 poeng i testen, mens akta fikk under 50. så er akta tyngre, også synes han maxi ser bedre ut. dette er hans argument han stoler nok på kvinners råd hehe, men hu dama i butikken har overbevist han om maxi. Kanskje hun var veldig fin eller noe
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2008 #19 Skrevet 20. januar 2008 Sikkert derfor! Også skulle jo han liksom ta seg av det kjøpet, og da er det vel litt sånn at han nå har bestemt seg! Min mann er så opptatt av det økonomiske, at han hadde nok tenkt mer på det, hadde han fått oppdraget. Men om Maxi Cosi kommer bedre ut på test da, burde han ikke tenke Maxi Cosi uten base vs Akta Graco Logical S med base da? For det får man jo til samme prisen nesten. SÅ mye sikrere har jeg vondt for å tro at den kan være jeg da..
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2008 #20 Skrevet 20. januar 2008 På Forbrukerportalen.no står det; Maxi Cosi Priorifix er trafikksikker og brukervennlig. Men uten isofix, når stolen bare er festet med bilens belter, er den ikke så god. Du kan heller ikke bruke denne stolen i alle slags biler - sjekk produsentens liste. Stolen veier også over 10 kilo, og setetrekket må håndvaskes. Dessuten er stolen dyr - 3500 kroner. Link: http://forbrukerportalen.no/produkter/7888
Anonym bruker Skrevet 21. januar 2008 #21 Skrevet 21. januar 2008 Vi kjøpte idag Maxi Cosi, etter ei helg me prat, lesing på nett av tester og 3 synspunkter på 3 forskjellige butikker bare så dere vet det, så er akta graco med base, men det er ikke isofix base, dvs at sikkerheten er akkurat den samme som hos maxi cosi uten base, for begge må festes i selen uansett. eneste forskjellen sånn sett, er at du kan klikke stolen på basen til akta graco, men vi skal ikke bruke stolen så mye at det blir en nødvendighet for oss. ganske lettvindt å ta på selen også, tar noen sekunder mer når du ikke har base sikkert. dessuten er jo isofix basen satt fast i karosseriet, og da er setet med ungen HELT fast i bilen. Det mener samboer høres ekkelt ut. jepp, vi er storfornøyde begge to iallefall
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå