fiona71*2pp Skrevet 19. januar 2008 #1 Skrevet 19. januar 2008 Men sjansen er vel egentlig utrolig minimal skulle jeg tro... Denne mnd ble jeg skikkelig skuffa når mensen kom, og det var en helt ny følelse. Vi har jo snuppa, og vi er så utrolige takknemlige for henne at det kan ikke beskrives... Allikvel merker jeg nå at det hadde vært så flott med en liten til. Nå må det sies at snuppa kom jo mot alle odds. Jeg kunne ikke bli gravid, bekreftet to ganger på UNN, alt var galt innvendig, og skulle det være noe mulighet for at noe skulle skje, så måtte det prøverør til. Vel vi gjorde oss klare, tok tester, osv... Og lang historie kort... poff ble jeg gravid SÅ..ja jeg vet at sjansen er liten, jeg vet at jeg burde være glad for henne jeg har, og jeg er det... Men en liten søster eller bror hadde vært så fint Når er det best å prøve da, etter mensen.. Det er vel kanskje dumt å i det hele tatt prøve, og heller bare la det stå til som sist.. Men...hvor mange ganger slår lynet ned på samme plass da?? Lykke til til andre her inne iallefall... Er det forresten noen som kan forklare meg noen av disse forkortelsene... ? 1pp, 2 pp, IKM osv osv
så gla' Skrevet 19. januar 2008 #2 Skrevet 19. januar 2008 Hei hei! En flott historie du har der :-) Mirakler vokser ikke på trær, men synes absolutt dere skal prøve jeg. Selv om det kan synes som om du har alle ods i mot deg, har dere jo fått det til tidligere. Hvordan er syklusen din da? Det kommer jo helt an på lengden på den, og når du kan forvente å ha EL. Har du brukt prevensjon? Hm...var det et dumt spørsmål tro... Hvis du har en syklus på 28 dager, kan du forvente å ha EL dag 14. Prøvingen bør helst begynne litt i forkant av EL. Dersom du er usikker på EL, kan du kjøpe EL-tester. 1pp = 1. prøveperiode, IKM = ikke kommende mens, EL = eggeløsning Skal se om jeg finner lista med forkortelsene. Lykke til!
fiona71*2pp Skrevet 19. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 19. januar 2008 Vi har ikke brukt prevensjon nei ) Tror syklusen min er på 28 dager... Litt usikker på dette jeg. Får mensen rimelig på nøyaktik tid hver mnd.. Pluss minus en dag eller to kanskje... Fikk mensen nå for to dager siden. Hvordan telles dette? Er det fra første dag når mensen er over jeg eller starter??
så gla' Skrevet 19. januar 2008 #4 Skrevet 19. januar 2008 Hei. Hvis du fikk mensen på torsdag, er du på dag 3 i dag. Syklusen regner du ut fra første dag i siste mens, og t.o.m siste dag før neste mens. Hvis du har 28 dager bør du begynne prøvingen på dag 11-12. Fortsett prøvingen i hvert fall til dag 16-17. Hvis du vet hvilken dato du fikk forrige mens, får du en god pekepinn :-)
så gla' Skrevet 19. januar 2008 #5 Skrevet 19. januar 2008 Et lite råd er å prøve å finne EL. Bruk cb digital sine tester. De er litt dyre, men veldig pålitelige. Mange som har testet med strimler fra billigtest o.l som har sliti med å finne EL. Legg heller noen kroner mer i testene, og kjøp heller cb sine. I hvert fall et par pp, til du vet om EL kommer regelmessig i syklusen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå