Gjest Skrevet 18. januar 2008 #1 Skrevet 18. januar 2008 Vi har sluttet med toro osv siden jeg er på slankekur, og har funnet ut at det er like enkelt å lage maten fra bunnen av som å lage ferdigmat og posemat... Og er ikke mye dyrere heller! Hva gjør dere?
Gjest Skrevet 18. januar 2008 #2 Skrevet 18. januar 2008 Jeg bruker det så å si ikke i det hele tatt. Begynte med at jeg var kresen og allergisk, og nettopp flyttet hjemmefra. Måtte jo spise noe og halvfabrikata var ikke et alternativ. I tillegg blir jeg fort matlei. I dag er jeg en ganske så god kokke, hehe, og har en kokebok-samling som er litt sprø.... Nå synes jeg ikke noe som er halvfabrikata smaker det minste godt og forstår ikke at så mange bruker det! Dolmioglass f.eks....uææææ: Har dere smakt f.eks ordentlig pastasaus som har stått og putra i 1-2 timer...mmmm ?
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 18. januar 2008 #4 Skrevet 18. januar 2008 nei, men buljongterninger og ferdig paideig bruker jeg. ikke så mye annet egentlig.. muligens litt ferdig revet ost og sånne ting i tillegg
Gjest Skrevet 18. januar 2008 #5 Skrevet 18. januar 2008 Enig der. syns sånne glass egentlig bare smaker salt. og å åpne en boks med hakkede tomater tar vel egentlig ikke mye lengre tid enn å åpne en boks med dolmio=P og så er det jo bare å slenge oppi litt krydder, grønnsaker og tomatpure. så har du jo samme sausen, uten alle tilsetningsstoffene. Forstår ikke at folk tror det er såååå vanskelig å lage det fra bunnen av. bruker kanskje 10 minutter mer på middag nå enn jeg gjorde når jg var toroslave.
Gjest Skrevet 18. januar 2008 #6 Skrevet 18. januar 2008 Ja, buljongterninger bruker jeg også. lager ikke kraft selv... og ferdig revet ost. men det syns jeg ikke teller=)
Gjest Skrevet 18. januar 2008 #7 Skrevet 18. januar 2008 Har sluttet med buljongterninger også jeg:-) Koker kraft og fryser ned. Hjemmelaget kyllingsuppe laget på skikkelig kraft...mmmm, blir sulten her jeg nå:-) Men nå har det blitt en tilnærmet lidensakp hos meg dette da, så...en hobby bør jo alle ha.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå