Gå til innhold

Har dere lyst o skrive ned hva dere har kjøpt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis dere har tid og gidder........så hadde det vart kjempe fint og fått se hva der har handlet in til dere selv og bebin =0)

 

Jeg har ikke handlet inn så mye enda......har termin første uken i mars.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har det meste fra sist, så jeg har vel ikke brukt for så mye nytt.

Men måtte kjøpe noen nye bh'er og amme bh'er da puppene har blitt en god del større denne gangen. Og kjøpt nytt bilbarnesete og vogn.

Har også termin første uka i mars

Skrevet

Har termin som deg og venter nr 3 så det meste har vi allerede. Men et godt tips er å melde deg inn i Liberoklubben og evt sjekke med Apotek1- fra disse får du supre gaveesker med masse av det du trenger helt i starten. Som f.eks de minste bleiene, ammeinnlegg, truseinnlegg, smukk, div.stelleprodukter, et par leker etc

 

Ellers har jeg kjøpt 2 nyfødtsmukker, noen kluter, et nytt (brukt)stellebord (brukte vaskemaskinen sist, nytt hus nå), bleier og stelleprodukter. Ammeinnlegg i ull har jeg (4 par så det burde holde), men kommer også til å kjøpe 2-3 nye ammebh-er (når amminga er i gang og jeg ser str), hold-in truser fra bl.a Sloggi (for å få magen raskere på plass), ny madrass til vugge og tuter til Avent-flaskene vi har fra forrige gang.

Skrevet

Oi, det blir litt av en liste:-)

 

Har kjøpt inn;

simo combi vogn, stokke stellebord, sprinkelseng med dyne,sengklær, sprinkelbeskytter og sengehimmel, gardiner, gulvteppe, reol, kommode, litt klær, stellebag, minibord og 2 stoler, vegglampe, saueskinn, bleiebøtte (fått på reflex), fleeceteppe, vognpose, dyne til vugge med sengklær, babycall, bæresele, øretermometer, et par ammetopper og en amme-bh

 

Har arvet;

vugge, gyngestol, masse nesten ubrukte klær

 

Har fått låne;

maxi cosi cabrio fix med base.

 

Så nærmer meg målet, men har enda et par ting på lista over ting som skal kjøpes:-) Er førstegangs så mangler liksom alt:-)

 

Har termin 6/3 jeg.

Skrevet

Vogn

Bilsete

Stellebord

Seng, dyne, madrass

Uro

Lammeskinn

Ammepute

Brystpumpe

2 stk tåteflaske

3 stk badehåndkler

3 sett sengetøy

Vaskekluter

Tummy Tub

Bleier

Tøybleier m utstyr

Skrevet

har termin om en uke.. Begynte handle tidlig fordi om...

 

Jeg har kjøpt:

 

En babyvogn - kjøpte i latvia (billig) kostet meg bare 2000 å vognen er av fineste design.

 

Babysete- til bilen

 

Vugge/babyseng

 

Smokker

Tutteflaske

smikker

gulpekluter

våtservietter

bleier

badehåndkle

Dyne å putetrekk

Flere helsetepper til baby

Myke tepper/pledd

Badetermometer

Et par bamser å slikt til pynt

Stelleveske

klorevotter

vanlige votter

2-3 Overall ( dress til å ha ute)

Kjoler ( venter en jente)

Bukser

sparkebukser

Hodeplagg

et par små sko (søtt å ha)

bodyer

sokker

strømpebukser

Et par pyamaser

Ullteppe (lammeskinn)

babypose

litt ekstra som... ammebh, amme innlegg, nippel krem , hudkrem mot strekkmerker.. o.l. Å litt gravid kler...

Bæremeis- sånn du fester på magen

 

Stellebord og badestamp har jeg fra før.

 

 

(Bestillte en startpakke fra hm som inneholdt mye av det vi trenger i begynnelsen) Også mothercare.com har masse bra startpakker . tar ca en uke å sende .

 

Ellers er dette min første baby , så godt mulig jeg har kjøpt formye..

 

fleste klærna har jeg kjøpt str. 50 -56

Men også en del i 60-70

 

Har jeg glemt noe tro?

 

 

 

Skrevet

Er 30+1 og har kjøpt:

 

TFK joggster twist med hardbag

Babybjørn bæresele

Maxi cosi bilsete med base

Tarok stellebord med stellematte

Tarok seng

Badebalje

Babybjørn vippestol

Sengetøy

Madrass og overmadrass til seng

Himmel til seng

1 håndkle (skal kjøpe fler)

Kluter

Noe klær

Dyne til seng og vogn

Odenwalder dunpose

 

 

Må kjøpe: Stelleprodukter til baby, febertermometer, bleier, mer klær, brystpumpe, smokk, tåteflaske, flere kluter, håndkler ++ sikkert noe mer;)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...