♥ Snøblomst ♥ Skrevet 16. januar 2008 #1 Skrevet 16. januar 2008 Blir helt mo i knærne når jeg ser babyer og babyklær samt tenker på godgutten vår sammen med en bror eller søster. Ønske om en større familie blir sterkere for hver dag. Likevel kommer det noen negative tanker snikende: Får vi nok tid til begge? Får vi nok tid til hverandre? Har vi nok energi til to når godgutten (snart 2) alene av og til kan ta pusten fra meg? Kanskje naturlige tanker dette? Flere som har det slik?
Stolt Mamma™-1jente og 1gutt!! Skrevet 16. januar 2008 #2 Skrevet 16. januar 2008 Nå fant jeg ut på mandag at jeg er gravid igjen, og det er mange tanker som surrer! Thea er bare 10 mnd, så de blir tette! Er sååå skummelt men samtidig veldig koselig.. Men for å svare på "tid spørsmålene dine" : En er som ingen - to er som ti! Er det ikke det man sier? Uansett, rutiner er vel alfa og omega uansett ett eller 5 barn! Mindre tid blir det jo automatisk, men tror kosen veier opp for det slitsomme jeg! *sier hun som ikke har fått nummer to enda*
♥ Snøblomst ♥ Skrevet 16. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 16. januar 2008 Hei Stolt Mamma! Gratulerer! Blir nesten litt misunnelig jeg. Hadde egentlig vært veldig greit å bare bli gravid nå uten å tenke så mye fram og tilbake (tenker som regel alt for mye om det meste). Og dette med 1 er som 1 og 2 er som 10, kommer ikke det litt an på barna da? Er jo stor forskjell på hvor krevende slike små er. Er enig med deg i at rutiner må man ha, tror at det sparer både liten og stor for mye tid og frustrasjon. Masse lykke til deg med liten spire )
Stolt Mamma™-1jente og 1gutt!! Skrevet 16. januar 2008 #4 Skrevet 16. januar 2008 Kommer jo helt sikkert ann på barna ja! Tusen takk, og lykke til med fremtidig spire hos deg også
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 16. januar 2008 #5 Skrevet 16. januar 2008 Her også. Men, nå er situasjonen vår veldig forandret. Så vi må vente en stund. Dessverre. Menmen.. Kommer vel en dag da Daniel kan bli stolt halvbror
LegallyBlond Skrevet 16. januar 2008 #6 Skrevet 16. januar 2008 Tenkte også litt på det du skriver, men fant ut at det er så mange som klarer det og at fordelen nok veier opp for ulempene. Nå sitter jeg her med to, og kan prøve å svare deg =) Du får tid nok til begge, men ikke så mye som den tiden du har til den du har nå. 1 er som ingen, to er som ti stemmer ikke. En er som en, to er som to, det blir nesten dobbelt opp med jobb, men ikke uoverkommelig! JA jeg skulle ønske jeg hadde bedre tid til begge guttene mine innimellom, men jeg prøver å være litt bevisst på det. Koser meg med mini når eldste er i bhg, og koser meg med eldste når mini er lagt. Resten av dagen finner vi på ting sammen, eller deler mellom begge.Tror egentlig også at de har godt av å dele oss voksne med noen, og lære seg å leve sammen med andre, selv om det betyr mindre oppmerksomhet i perioder. Dere får liten tid til hverandre, men her gjelder det også å være bevisst. Sett av tid til hverandre. Det er slitsomt med to små, men så lenge forholdet er bra så burde det gå helt fint! Jeg har energi til begge ungene mine (nesten =)), men ikke til meg selv...Sjelden jeg orker å finne på noe på kveldstid eller helger bare for meg selv, da fortrekker jeg å sove/slappe av =) Men det kommer seg veldig nå merker jeg, nå er minsten snart 8 mnd. Lykke til!
SusieQ Skrevet 16. januar 2008 #7 Skrevet 16. januar 2008 Jeg er også gravid med nr 2, så ingen erfaring her. Jeg syns det er viktig for barn å ha søsken. Har egentlig belagt meg på at det blir lite tid til meg selv de neste årene. Vi har lite barnevakt muligheter så vi har bestemt oss for at de neste årene er det barna som er prioriteringa, så kan vi prioritere oss når barna er blitt litt større. Kan godt hende at alt blir lettere enn jeg forestiller meg, men det tar jeg som bonus hvis det blir sånn.... Jeg er også sånn som deg en som tenker altfor mye over ting, men dette hoppet jeg bare inn i pga at jeg syns gullgutten min trenger søsken. Så får det bare gå seg til tenker jeg. Det eneste jeg planla var økonomien. Det er en utrolig stor fordel å ha god økonomi når man er trøtt og sliten og har lett for å krangle. Hos oss krangler vi i hvertfall mye mere når vi ikke har råd til å gjøre det vi har lyst til. Og blir mye mere uenige om hvordan pengene brukes når vi har lite av dem.
♥ Snøblomst ♥ Skrevet 16. januar 2008 Forfatter #8 Skrevet 16. januar 2008 vålerenga12_&_Daniel, høres ut som om noe uventet har dukket opp og endret planene hos dere. Håper at det ordner seg slik at dere kan få det slik som dere ønsker )
♥ Snøblomst ♥ Skrevet 16. januar 2008 Forfatter #9 Skrevet 16. januar 2008 Tusen takk for langt og utfyllende svar *tutta&gutta*! Konklusjonen du starter med er jo ganske så logisk ja )) Jeg tenker også at jeg må legge meg selv litt "på vent" når begge to er små og krever mye. Men tenker at dette blir for en periode og at barna senere får glede og selskap i hverandre slik at vi på sikt får mer tid igjen til hverandre og oss selv. Jeg tenker som deg at det kan være sunt å dele på oppmerksomhet og ta hensyn til andre, ser at det i perioder kanskje blir for mye av det gode når det gjelder oppmerksomhet på mini.
♥ Snøblomst ♥ Skrevet 16. januar 2008 Forfatter #10 Skrevet 16. januar 2008 Takk for at du SusieQ også vil dele tanker med meg .O) Det er vel akkurat det du setter ord på som jeg faller tilbake på når disse tankene kommer, jeg ønsker at mini skal ha søsken. Du har et godt poeng når det gjelder økonomi, det tipset skal jeg ta med meg selv om vi i dag har det stabilt og godt på denne måten. Masse lykke til med den lille som er på vei )
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 16. januar 2008 #11 Skrevet 16. januar 2008 Takk for det. Det kom ut av det blå, men det måtte skje før eller siden. Vi var i planleggingsfasen og hadde et par "uhell". Så langt er jeg ikke blitt gravid, så håper jeg ikke blir det akkurat nå. Eller at testene er slått ut feil. Har jo et barn fra før som ikke var planlagt, elsker han over alt på jord. Og slik situasjonen er nå, passer det ikke med et barn til. Må heller ta vare på det jeg har, enn å planlegge noe jeg ikke makter og noe som ikke vi kan få tid til. Om et par måneder så håper og tror jeg at det ordner seg
SusieQ Skrevet 16. januar 2008 #12 Skrevet 16. januar 2008 Tusen takk Håper du får roet deg ned og får bestemt deg for hva du egentlig ønsker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå