Gå til innhold

Hva er en kjemisk graviditet?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

nei, det kan vel ikke stemme? for mener jeg har hørt mange prate om at de har hatt det og de er "bare" vanlige prøvere?

Skrevet

Diskuterte med en venninne som har hatt mange aborter. Hun mente at graviditeter som avsluttes første uka etter IKM ikke kan regnes som SA, men må regnes som kjemiske graviditeter eller bare befruktede egg som går til grunne

Skrevet

ja, fikk svar på skravle også. at det er befruktede egg som såvidt fester seg, slik at det produseres bittelitt hcg, men at man får mensen rett etterpå ;-) takk for hjelpen!

Skrevet

Det er når man et egg blir befruktet og såvidt eller ikke fester seg, men er lenge nok i livmoren til at produksjon av hcg starter. Vanligvis vil man ikke oppfatte dette, da man får mensen som normalt eller litt forsinket. Men når man tester så tidlig(før mensen) som de fleste gjør i dag, så vil man kunne få positiv test for så å få mensen noen dager senere.

Kanskje litt klønete forklart(begynner å bli trøtt :-)), men det er hvertfall noenlunde sånn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...