Anonym bruker Skrevet 15. januar 2008 #1 Skrevet 15. januar 2008 Ser på sykehusets sider at man skal ha med blodtypepapirer i tillegg til helsekort. Men hvilke er det? Har sett gjennom alle papirer jeg har i forbindelse med svangerskapet, men ikke et eneste nevner blodtypen min. Har også kikket på mine egne fødselspapirer, men finner ikke blodtypen der heller. Mener riktignok å huske at jeg har blodtype 0, men kan ikke huske hvor jeg har det fra.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2008 #2 Skrevet 15. januar 2008 Jeg fikk et eget papir på dette etter første kontroll. Lurer på om jeg fikk det i posten fra sykehuset faktisk. I brevet står det blodtypen med digre bokstaver - umulig å misse. ville hørt med legen/jm hvis jeg var deg - dette er noe du skal ha. Er litt viktig å ha det med tror jeg, i tilfelle du vil trenge blod.
termin 29.jan Skrevet 15. januar 2008 #3 Skrevet 15. januar 2008 Da har kanskje legen din glemt å teste deg? Si ifra på neste kontroll. Det er jo papirer du alltid bør ha med deg visstnok (ikke at jeg har gjort det egentlig...) det og helsekortet. Det er et A4-ark der det står blodtypen din ganske tydelig: Først A, B, AB eller O og så Rh- eller Rh+
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2008 #4 Skrevet 15. januar 2008 Jeg har jo svarene fra blodprøvene, og der står det jo om blodtype antistoffer og at jeg er rh negativ, men altså ingenting om blodtypen. Får ta dette opp med legen på neste kontroll.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå