Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

At omskjæring av kvinner er et overgrep er de fleste her inne enige i, men hvordan forholder vi oss til kulturelle skikker hos oss som folk fra andre kulturer mener er overgrep mot deres frihet?

 

Vi tvinger barn til å gå på skolen og lære det pensumet staten har bestemt, vi tar abort på fostre vi ikke vil ha, vi flytter gammle og syke til sykehjem i steden for å ta oss av slektningene våre selv, vi fengsler folk, vi tvinges til å betale skatt og renter på lån osv.

 

Hvem skal bestemme hva som er et overgrep?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingen som våger å sette spørsmålstegn ved hvordan vår egen kultur fører til tvang og forhold som andre oppfatter som overgrep?

 

Kan ta et eksempel til.

Mange mener det er et overgrep mot kvinner å tvinge dem til å dekke til håret og eventuelt fjeset, samtidig er det forbudt å gå nakne på gata her i landet. Hvor er logikken?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...