Gjest Skrevet 14. januar 2008 #1 Skrevet 14. januar 2008 hm.. 50 kan vel bli for lite?? eller.. ikke godt å vite liksom
Niem og Patrick Skrevet 14. januar 2008 #2 Skrevet 14. januar 2008 Alle sa til meg at det ikke var nødvendig med 50, men gutten min er 4 uker gammel og 50 passer fint enda.. hehe.. Så det er greit å ha noe i bakhånd i str 50. Evt behold lappen på, så kan du bytte etter fødselen dersom det er for lite Alle som har kjøpt presang til han har også kjøpt 62 og oppover, så det er greit med litt 50/56 hjemme=)
Bobla :) Skrevet 14. januar 2008 #3 Skrevet 14. januar 2008 Ja 50 er for lite til store babyer, så ville ikke gått til storinnkjøp i den størrelsen i alle fall...
MissUlv ~ ♥ 2 vakre barn ♥ ~ Skrevet 14. januar 2008 #4 Skrevet 14. januar 2008 min første var 4,5 kg og 54 cm, så jeg har ikke kjøpt noe i 50... 56 var passelig i 3-4 uker, derfor har jeg kjøpt litt, men ikke så mye... (5-6 bodyer, 3-4 bukser og 1 kjole )
It's all about me Skrevet 14. januar 2008 #5 Skrevet 14. januar 2008 Fra første mann lærte jeg at det er viktigere mange ganger å se på selve plagget enn størelsen som står oppgitt i nakken. Et plagg kan både være stort og lite for sin str. Men ellers så hadde jeg to sett i str 50 som kunne brukes om hverandre for variasjonens skyld. Bodyer hadde jeg mange av i 50. Dette og pysjer er noe det kan være stort forbruk av de første ukene. Ellers hadde jeg hovedmengden i 56 og 62. Klær kan fint brukes selv om de er litt for store. Om jakka er litt for lan, eller bodyen sitter litt løst har inegnting å si annet enn av forfenglige årsaker. Da rekker en også å bruke det litt før de vokser fra det.
Tredjemann på vei :D Skrevet 14. januar 2008 #6 Skrevet 14. januar 2008 Ville ikke kjøpt noe i str. 50 før fødselen hvis jeg var deg:-) Man vet jo aldri hvor stor babyen blir! Jeg kjøpte bare inn litt klær i str.56 til førstemann, arvet litt pysjer og sånt, og fikk masse i 56-62. Vi ble nødt til å ut og kjøpe noen sparkebukser i str.50 etter fødselen, da småen bare var 48 cm lang og 3 kg. Han sparket føttene sine opp i buksa, slik at føttene havnet i samme bukseben:-) Så, vent med å kjøpe noe mindre enn 56 i hvert fall! Hentesett, noen bodyer, et par sparkebukser og noen pysjer kan du kjøpe i 56, så kan du heller se hva du får etter fødselen når folk vet hvor stor babyen din er:-) Forresten, et godt tips: Kjøp pysjer med snøring nederst str. 56 eller 62! Altså sånne tynne bomullspysjer som ser ut som en pose nederst. Da slipper du at babyens føtter slår krøll på seg og havner oppi samme "pysjamasfot". Også er det jo godt for babyen å kunne gni føttene sine sammen inni pysj-posen:-)
Veronica,Victor&Adelina<3 Skrevet 14. januar 2008 #7 Skrevet 14. januar 2008 da jeg gikk gravis sist sa mange at det var unødvendig å kjøpe klær i 50, og at 56 var veldig greit helt fra de var nyfødt. Heldigvis fulgte jeg min egen tro og kjøpte endel i 50, han brukte det i langt over en mnd. Han var ikke så liten da han ble født heller. 51 cm lang og 3310g.
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 14. januar 2008 #8 Skrevet 14. januar 2008 Var her inne forrige gang jeg var gravid også og alle rådene var at 50 og 56 burde man ikke kjøpe.. Men jeg fikk en helt gjennomsnittelig jente på 3500g og 50 cm og vi brukte str 50 i 6(!) uker!! Før dette var 56 stort og 62 var som "kjempeklær". Jeg skal iallefall ha 50 denne gangen også :-) Vi var dessuten 4 vennepar som hadde denne erfaringen(fikk barn samtidig) :-)
Blå-Rosa+spire! Skrevet 14. januar 2008 #9 Skrevet 14. januar 2008 Jeg hadde kjøpt hentedress i str. 56 og 3 bodyer. men gutten var så stor at hentedressen måtte av da vi kom hjem, han fikk ikke strekt ut beina for han var 56 cm lang!!!! Så her brukte vi 62 fra første stund, men dette kommer an på hvor stor ungen din er... Er de 52 cm lang, blir nok 62 veldig stort!!!! Så ha noe i bakhånd og eventuelt behold lappen på som ei sa.
Trulte76 Skrevet 14. januar 2008 #10 Skrevet 14. januar 2008 jeg kjøpte inn sån 50/56 str jeg..ikke rene 50. Men mine har vært ganske gjennomsnittbabyer og 56 var alt for stort til de hehe Men så har jeg ei venninne med gutter på over 4 kg..og brukte 62 med engang For min del var det ikke tull å kjøpe så smått.. Mine trengte det Ville iallefall kjøpt noen plagg i den str jeg da..iallefall 50/56 str Visst de blir for småe så kan visst du får ei jente bruke de som dukkeklær senere hehe
temine Skrevet 14. januar 2008 #11 Skrevet 14. januar 2008 Jeg kjøpte ett hentesett og kjøredress i 50 til tulla, men hun så rett og slett helt fortapt ut i det...hehe.Var 46 cm lang og 2,7 kg. Trodde jeg skulle få en 4 kg baby, men det gjorde jeg jo ikke. Brukte str 50 til hun var 3 mnd, så vi kjøpte litt i ettertid. Jeg ville kjøpt inn litt i 56 og 62, så får gubben eller ei venninne ut å handle hentesett når ungen har kommet. Og så får man ønske i barselsgave klær i str man trenger. Det gjorde vi, og fikk mye fint i 50.
Ladybug~N&E Skrevet 15. januar 2008 #12 Skrevet 15. januar 2008 jeg hadde ikke kjøpt så veldig mye.. bare noen bodyer, sokker, luer og et par sparkedresser. endte med at jeg måtte ut og kjøpe endel etterpå. jeg ba også om å få str 50 i barselgave av de som hadde lyst til å kjøpe noe. han hadde normallengde, 49cm, men veide bare 2,6 kilo så han var jo radmager når han kom til verden. hentesettet i 50 var altfor stort så jeg måtte finne noe annet. kjøpte noen bodyer i 44 så han skulle ha noe som passet ordentlig innerst ihvertfall. han brukte 50 i ca 8uker. greit å handle inn noe, de aller fleste passer inn i 50 et par uker. det er jo bare å kjøpe etter behov etterpå. man ser jo fort hva de små trenger.
Gjest Skrevet 15. januar 2008 #13 Skrevet 15. januar 2008 Venninnen min fikk en ganske stor liten jente, men brukte fortsatt str 50 de første ukene. Så jeg har kjøpt en del i str. 50 i og med at jeg ikke regner med at min lille er like stor som hennes.
Ioren Skrevet 15. januar 2008 #14 Skrevet 15. januar 2008 Alle sa til meg at 50 var unødvendig.... Gutten min var 2440 og 47 cm da han ble født, han drukna i str. 50, og i tillegg hadde vi bare kjøpt en body og en bukse i 50... så vi måtte ut og kjøpe klær i 44 vi =P Han er nå tre mnd, og bruker fortsatt 50 og noe i 56. gutten min ble født til termin, så det er stor forskjel på unger... Som en annen foreslo kan du jo kjøpe, men behole lappen på?
2 tette - med flette Skrevet 15. januar 2008 #15 Skrevet 15. januar 2008 Jeg hadde nesten ingenting i str 50, men babyen min er str 50 altfor stort, er bare litt over en uke gammel, men allikevel så kommer nok 50 til å passe en stund ( har noe i str 44 og det passer fint ) Men det er veldig vanskelig å vite hvor stor baby man får da.. Behold hvertfall prislappene på fram til du kommer hjem
Gjest Skrevet 15. januar 2008 #16 Skrevet 15. januar 2008 Så flott med så mange innspill!!! Tusen takk for alle svar...hva skulle jeg vel gjort uten dere.. Veldig greit med råd fra de som har opplevd dette før
Minnie Mom Skrevet 15. januar 2008 #17 Skrevet 15. januar 2008 Til førstemann hadde vi ikke kjøpt noe i str 50 siden både sambo og jeg var 4 kg da vi ble født, og vi så for oss en stor baby. Men ut kom en gutt på 50 cm og 3,3 kg. Vi måtte kjøpe noe i str 50 da vi kom hjem fra sykehuset. Han druknet i str 56. Denne gangen hadde jeg kjøpt 3 bodyer, en strømpebukse og 2 bomullsbukser med fot i str 50. I tillegg til noe vi hadde fra før. Så det bruker tulla nå. Hun vokser nok inn i str 56 fort, men greit å ha litt som passer de første ukene. Men ikke vits i å kjøpe mye da.. )
Gjest Skrevet 15. januar 2008 #18 Skrevet 15. januar 2008 har kjøpt et par tre bodyer og bukser med fot i 50, noen i 56 og endel i 62... så jeg har egentlig helgardert
Axus' girlfriend Skrevet 15. januar 2008 #19 Skrevet 15. januar 2008 Har kjøpt litt i både str 50 og 56, men har lappene på enn så lenge. Er bare i uke30, men jordmor har sagt at tulla ligger 9% under gjennomsnittet i str. Holder dette seg, så kan det være greit med litt smått. Men har som sagt muligheten til å bytte inn..nå er det bare snakk om å begrense handlingen..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå