mimmi`80 - 07 & 09 Skrevet 14. januar 2008 #1 Skrevet 14. januar 2008 Min skal begynne i barnehage i februar, og jeg lurer på hva det er lurt å ha dobbelt av. F.eks utesko, bobledress, votter etc ??
Loppeline83 Skrevet 14. januar 2008 #2 Skrevet 14. januar 2008 Det er lurt å ha ekstra skift til barnet (strømpebukse, sokker, bukse,genser, body o.l). Ekstra luer og votter.
Sivalur Skrevet 15. januar 2008 #3 Skrevet 15. januar 2008 Vi har en ekstra vogn med lammeskinn stående i barnehagen. Så slipper vi å dra den frem og tilbake, pluss at det er en vi kjøpte brukt, så gjør ikke noe om den blir mer falmet. Ellers har vi bare en vinterdress, den frakter vi han frem og tilbake i også. Når det ikke var minusgrader ute, hang dressen i barnehagen og vi fraktet han bare i jakke. Da kledde vi på ekstra lag med klær og regndress hvis vi skulle ut på ettermiddagen (men det blir dessverre langt fra hver dag ) Ekstra votter og ekstra sett med klær bør man ha liggende i barnehagen også.
2nj♥ Skrevet 15. januar 2008 #4 Skrevet 15. januar 2008 Vi har dobbel av vogn, utedress, vintersko, votter, luer...... -men da mest fordi vi ikke gidder dra det frem og tilbake til bhg hver dag.
gutt060606&jente010110 Skrevet 15. januar 2008 #5 Skrevet 15. januar 2008 me har eksta sett regntøy som ligger der hele tiden. og sheroksene ligger der, ekstra votter, luer. mange strømpebukser. vogn trengte me ikke,for der er det senger til alle=)
Honningmelon Skrevet 15. januar 2008 #6 Skrevet 15. januar 2008 Vi ikke dobbelt av noe. Er eldstemann som går i bhg enda og går 50% (det skal minsta også gjøre), og vi klarer oss fint med en dress, et par vintersko og ett sett regntøy. Har en del ekstre votter da.
_svana_ Skrevet 15. januar 2008 #7 Skrevet 15. januar 2008 Har tre vogner i bhg, to står der fast. Ellers dobbelt av alt, selvfølgelig. Har tre-fire inneskift liggende, for de blir ofte våte. De får visst drikke av glass selv mer enn hjemme, hehe. Har ekstra sett med votter og luer også.
Honningmelon Skrevet 15. januar 2008 #8 Skrevet 15. januar 2008 Nå trodde jeg HI mente kun uteklær da. Er ganske naturlig å ha med inneskift :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå