Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Stod i papirene mine, at jeg skulle motta foreldrepenger tilogmed 15 feb. Så da har ikke jeg stresset med å komme meg ut i arbeid, får jo liksom ikke lov til å jobbe før den 15 feb..

Men i dag fikk jeg skattekortet mitt i retur.. Ringte for å høra hva det gikk i.. JO, jeg gikk ut av permisjon den 4 jan. Fikk jeg beskjed om. Så da var det ikke mer penger på meg.

Så nå sitter jeg her da, fattig som en lus, uten penger og uten jobb.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Man må vel selv ha litt kontroll over egen økonomi. Hvorfor visste du ikke selv når din egen perm var over?

Du får få dagpenger da.

Skrevet

Vil nå si det er relativt sløvt ikke å ha bedre oversikt selv..

Skrevet

Når gikk du ut i permisjon? Hvor mange uker tok pappa og valgte dere 80 eller 100% utbetaling? Har dere hatt perioder med gradertte foreldrepenger eller utsatt utbetalinger pga ferie. Kan jo forsøke å finne ut hva som er riktig.

Skrevet

Det står i papirene som jeg fikk fra nav, når jeg søkte om fødselspenger, at jeg skulle få penger tilogmed 15 feb. Å når det står det i papirene som jeg får tilsendt, så slår jeg meg til ro med det.

Ringer dere opp å sjekker om datoen stemmer kanskje??

 

Skrevet

asså...ho skrev jo at hun hadde fått innvilget til 15 feb?? har vel kontroll da...

 

men ring å hør hva du skal gjøre, søke om dagpenger, og melde deg ledig....

Skrevet

Bare jeg som har vært ute i perm. Ikke tjent nok til at far fikk 6 uker. Tok 100%.

Gikk ut i permisjon den 5 mars.

Skrevet

Godt at noen klarte å lese riktig. :o)

 

Nav Trygd kunne ikke annet enn å beklage.

Men tenkte jeg skulle ned å søke om dagpenger i dag. Frem til jeg får jobb.

Skrevet

Desverre kommer jeg til samme resultat som NAV. Håper du får deg en jobb fort. Lykke til.

Skrevet

Hadde de bare skrevet 4 januar i papirene mine, så hadde det ikke gjort noe. Men siden det stod 15 feb. Så hadde jeg liksom god tid..

 

Men nå er det full jobb søkings på gang her + moms.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...