hormonmamma Skrevet 13. januar 2008 #1 Skrevet 13. januar 2008 Tenker da på mat, bleier og alt du ellers kjøper i en dagligvarebutikk? Har regnet meg til at vi bruker ca 3000...Er dette mye? Har en treåring og en ettåring (som begge bruker bleier), og så er det meg og mannen min....
blittmamma07 Skrevet 13. januar 2008 #2 Skrevet 13. januar 2008 jeg har kun en baby og en trettenåring + meg og min mann. jeg skulle sjekke hvor mye jeg brukte på dagligvarer i en mnd og kom opp i 8000,- da hadde jeg prøvd å kjøpe billig.
mamma >to gull Skrevet 13. januar 2008 #3 Skrevet 13. januar 2008 Nei,jeg syns ikke det var mye. Vet ikke hva vi bruker, men rundt en 5000,- kanskje (vi er 2 voksne og en på 8 mnd)
Gjest Skrevet 13. januar 2008 #4 Skrevet 13. januar 2008 før klarte vi oss på 2000 men etter omlegging av kosthold til mye grønnsaker, svin og kylling blir det nå mellom 4000 og 5000. vi er 2 voksne og en på 4 mnd.
M@mm@ til mine barn Skrevet 13. januar 2008 #5 Skrevet 13. januar 2008 Ca 4000,- 2,5+ 3,5 begge med bleier og snart en til. + oss to.
cheni Skrevet 13. januar 2008 #6 Skrevet 13. januar 2008 Vi bruker ca 6000 i mat pr mnd, og vi er to voksne og tre barn på 14, 11 og 2.5 år...
LizzyG Skrevet 13. januar 2008 #7 Skrevet 13. januar 2008 Vi bruker nok ca 5000 kr. Vi er to voksne og ei på 10 mnd.
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 13. januar 2008 #8 Skrevet 13. januar 2008 2500 på middager 500 på frukt og pålegg Bleier.. ca 200 kr.. Ca det samme igrunn, synes det er greit jeg Et barn på 2år og 2voksne.
Gjest Skrevet 13. januar 2008 #9 Skrevet 13. januar 2008 Vi er en famlie på 5, ( to voksne, en gutt på 9, jente på 2 og en baby på snart 9 mnd, i tillegg har vi katt). bruker ca 6000kr i mnd ( 1500 i uka). Synes det er en grei sum.
Solitude Skrevet 13. januar 2008 #10 Skrevet 13. januar 2008 Jeg må dessverre innrømme at det tallet ligger ca. 7500-9000 *flau* Jeg pleier nemlig å se på nettbanken (betaler alt med kort) på slutten av mnd. og sette inn alle tall inn på et excel ark. og så regne sammen.. Fik litt av et sjokk første gangen jeg gjorde det.. Men nå må det følge med at jeg ikke akkurat sparer, følger med på tilbud osv. Men kjøper helle ikke indrefilet hver dag for å si det sånn. Men FY ¤#w%>#% ... Må skjerpe meg ja..
Solitude Skrevet 13. januar 2008 #11 Skrevet 13. januar 2008 Glemte å skrive at vi nå er 2 voksne og 3 barn..
Gjest Skrevet 13. januar 2008 #12 Skrevet 13. januar 2008 Kjenner til det der, før vi begynte å handle 1-2 ganger i uka så brukte vi også 8-9 000 i mnd...men etter vi flytta lengre unna butikk så har det blitt slutt på unødvendig handling.
meg & to små vampyrer Skrevet 13. januar 2008 #13 Skrevet 13. januar 2008 Vi er tre stykk. ca 5000. Da spiser vi mye frukt og grønt:)
alvis Skrevet 13. januar 2008 #14 Skrevet 13. januar 2008 Vi er to voksne og to barn. Begge bruker bleje. Vi bruker ca 5000kr i mnd men har store planer om å redusere det til ca 3000kr i mnd. Jeg har nå de siste par ukene handlet kun 1 gang i uken og har da handlet for ca 600kr uken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå