Gå til innhold

Dere som fikk klyster i forbindelse med fødsel forrige gang,


Anbefalte innlegg

Skrevet

kommer dere til å be om det denne gangen også?

Bare lurer på hvilke erfaringer dere sitter igjen med, og om dere er glad for at dere brukte det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ÅJA!!!!!! Har ikke lyst til å "drite meg ut" under fødsel.

Søsteren min har nettop født og hun fikk ikke klyster(usj).......orker ikke tanken på å drite så sambo eller andre ser det da.selvom vi har vært sammen i 8 år,kommer liksom nok ekkelt ut der sammen med med barnet=)

Skrevet

Men ble det helt tømt da eller? og hvor fort går det?

Skrevet

Trengte ikke egentlig forrige gang, fordi jeg kom meg på do uten, men kommer definitivt til å be om det neste gang, dersom jeg ikke får kommet meg på do før vi kommer på sykehuset. Av en eller annen teit grunn var dette noe jeg tenkte mye på sist, kommer IKKE til å utsette meg for det igjen. Egentlig kommer jeg nok til å "drite" i det på en annen måte enn sist, men for sikkerhets skyld så kommer jeg til å be om klyster. Sist torde jeg nesten ikke å presse i starten, av redsel for at jeg skulle trykke noe ut av feil hull, dermed brukte jeg lenger tid på å presse sneipen ut, enn jeg hadde trengt. Mulig jeg er teit, men har i hvert fall tenkt til å ta konsekvensen av at jeg er så teit, neste gang :-)

Skrevet

jeg anbefaler det veldig, for det første så kan det sette fortgang på riene, og det er ikke vondt eller noe slikt, er bare som å gå på do helt vanlig bare at det kommer litt fortere da.. hehe

 

men det er veeeldig deilig å slippe å måtte på do de første dagene etter fødselen.. er ikke bare bare å tørke seg eller gå på do i det hele tatt, så jeg var veldig glad for at jeg valgte det :)

Skrevet

Valgte å IKKE ta klyster andre gang, og beholdt kontrollen over riene. Første fødsel kom de i hytt og pine etter jeg fikk klyster, fikk nesten litt panikk:)

 

Skal jeg føde igjen dkal jeg IKKE ha klyster!

Er heller ikke enig med at det er deilig å slippe å gå på do etter fødsel, hos meg tok det 6 dager før tarmen var klar til å gi fra seg dritt igjen(...), og det som kom da var HARDT, VONDT og MYE. Måtte bruke Duphalac og klyster flere uker, men dette tror jeg er heller uvanlig.

 

Etter min andre fødsel gikk jeg på do dagen etter-uten å ha noe større vanskeligheter med det:)

Skrevet

Fikk det første gangen.

Andre gangen fikk jeg ikke, og enda jeg åt godt det døgnet fødselen stod på bæsja jeg ikke under pressveene - Ja, jeg spurte jordmora, hehe =P Så da gidder jeg ikke stresse med det neste gang heller.

Skrevet

Vi fikk beskjed om det på både svangerskaps kurset og omvisningen at for jordmor sin del så burde man ta klyster hvis man ikke har hvert på do. Er ikke så gøy for de heller at det kommer skit. Jeg skal ta det hvis jeg ikke har hvert på do.

Skrevet

Ja, men kommer til å spørre om å få det før veene er skikkelig i gang.

Hadde så vondt at jeg kastet opp imenst jeg satt på do:-(

 

Men ellers syntes jeg det var helt topp å ikke "drite meg ut"

Skrevet

Hvis jeg rekker det, er det ok å ha den tryggheten. Men det var vondt å sitte på do med en lang sammenhengende rie. Modnet de fire siste cm på do, og det var litt slitsomt.

Jeg prøver å tømme magen hjemme først.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...