Sololight Skrevet 13. januar 2008 #1 Skrevet 13. januar 2008 Gutten vår på 21 mnd får fortsatt melk på flaske.....han ELSKER melk, og det er ikke det same med tutekopp eller glass, det er flaska som teller. Begrenser det til en flaske morgen og kveld, og da henter han en pute og legger seg på golvet for å kose seg. Han roper etter melk dagen lang, så det blir mye avledning for å få han over på noe annet. Føler at vi burde sluttet med det for lengst, men han er jo så glad i den kosen! Andre som har så store barn som får melk på flaske, eller er jeg helt avvikende som ikke har kuttet ut?
Næsningsfrua Skrevet 13. januar 2008 #2 Skrevet 13. januar 2008 Gutten her er 20 mnd, og dagens høydepunkt er mjølkeflaska om kvelden. Han spiser kveldsmat og får mjølk på flaske etter det. Og det syns jeg ikke gjør noe! Det er da samme mengden som ville vært i et glass, og tenna blir pusset etterpå.
Gjest Jawhol Skrevet 13. januar 2008 #3 Skrevet 13. januar 2008 min var godt over 2 år før vi kuttet kveldsflasken, litt over 1 år da vi kuttet ut morgenflasken. Min eeeelsket flaska si:)
Sololight Skrevet 13. januar 2008 Forfatter #4 Skrevet 13. januar 2008 Puh, litt godt å høre om andre også:-) Her er det også tannpuss etterpå. Men lurer på hvordan i all verden jeg skal klare å venne han av med det...han har alltid vært veldig glad i flaska si, så jeg tror ikke det blir smertefritt akkurat.
Giftmamma med2jenter Skrevet 13. januar 2008 #5 Skrevet 13. januar 2008 jenta mi på 22 mnd, er også veelidig glad i flaska si.. Ikke nødvendigvis på kvelden, men på morran når vi står opp, så sitter ho under teppe i sofan og koser seg med melk og tussi(kosebamsen som er med overalt..hehe)
Eve Dallas Skrevet 13. januar 2008 #6 Skrevet 13. januar 2008 La nå endelig barnet få melkeflasken sin! Datteren min er 2 år og får også kveldsflasken sin, hvorfor i all verden skulle hun ikke det? La barn få være barn og kose seg litt!
Askepott 3 barnsmor Skrevet 13. januar 2008 #7 Skrevet 13. januar 2008 Jenta mi på 2.5år får fortsatt melk på flasken sin.Hun får en etter middag og da legger hun seg på puta i sofaen og koser seg.Helsesøster mente det ikke gjorde noe med en flaske så lenge hun koste seg så fælt med den.
Newton & Prinsessen på erten Skrevet 13. januar 2008 #8 Skrevet 13. januar 2008 Vi kuttet ut ga gutten var to år. Kuttet tvert, gikk et par dager så var hele flaska glemt. (vi fjernet de fra skapet og kjøpte noen artige plastkrus i stedet og satt der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå